Evde kaş nasıl alınır?

Bir çok kadın kaşlarını kendi alamaz. Almaya çalışmayanı da yoktur diye düşünüyorum :) İyi bir kuaföre denk gelebilirseniz ne ala.. İnce istersiniz ip gibi yapar, kavis istersiniz botokslu gibi yapar sizi, kaş yüzün en önemli unsurudur diyebilirim. Yüze ifade katıyor sonuçta önemli birşey. Kuaförde anlaştığınız, iyi de kaş alan biri varsa şanslısınız. Fakat neden boşuna 7-15tl küsür para veresiniz? Evde de gayet basit bir şekilde kendi kaşlarınızı alabilirsiniz. Bilmeniz gereken 2 nokta var! Bakalım nelermiş:


 1. Makyaj temizleme pedini ılık suda biraz bekletip sıkıyorsunuz, daha sonra gözeneklerinizin açılması için ve acınızın azalması için biraz kaşlarınız üzerinde bekletip, geri alıyorsunuz.
 2. Kaşlarınızın başlangıç ve bitiş yönünü, eğer istiyorsanız da kavis yapılacak bölgeyi belirliyorsunuz.
Resme bakarak yazdıklarımı anlamanız kolay olacaktır.

makyaj odamm
Şimdi bir kalem alın, resimdeki gibi burun kanadınızın hemen dibinden kalemi dümdüz tutun. Burası sizin kaşınızın başladığı yer olmalı. 
Daha sonra kalemi yine burun kanadınızın dibinden başlayarak, gözbebeğinizin hizasına getirin. Burası kavis için en doğru yerdir.
Son olarak, burun kanadınızın dibinden gözünüzün dış kısmına doğru kalemi tutun. Evet, burası kaşınızın bitmesi gereken yerdir.

Videolu olarak anlatım da mevcut. Burada beyaz kalemle yanlış yapmamak için işaretlemiş kaş etrafını. Çevresini de boyama nedeni, yanlış kaşı almamak.3 yorum:

 1. süper olmus :)

  güzel alan sadece tek bir kuaför buldum, o da bizim köyde. yılda bir defa gidebiliyorum.
  kaşlarımın şekli bozuk suan, sinir oluyorum :(

  yarın deneyecegim bunları!

  YanıtlaSil
 2. çok güzel bir yazı olmuş annem ve ben ilgiyle okuduk yazdıklarınızı bizde deneyeceğiz teşekkür ederiz:)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...