İple Nasıl Tüy Alınır?

İp, aslında tüy alma yönteminde en iyilerdendir. Cımbız, alınan tüyleri zamanla kalınlaştırıp kıl haline getiriyor. Ve tüyleri kökünden alsa da çoğunu kırıyor. Ağda, zamanla dudak üstünü sarkıtıyor. Genel olarak dudak üstü tüyleri aldırmaya giderken "bıyıklarımı aldıracağım" dediğimiz zamanlar oluyor:D İşte o tüyler cımbızlarla gerçekten bıyık olabilir. İple aldıranlar bilirler daha iyi sonuç verdiğini ve tüylerin kalınlaşmadığını. Evde kaş nasıl alınır? isimli yazımda bahsettiğim gibi, dudak üstü tüylerinizi de kendiniz iple alabilirsiniz, bilmeyenler için anlatacağım. Fakat kaşlarda denemeyin, sonuç kesinlikle iyi olmayacaktır, elinizin alışması gerekli.

Bir ipe ihtiyacımız var. Dikiş ipi en ideal olanıdır. Çok kısa olmayacak şekilde biraz ip koparıyoruz ve iki ucunu bağlıyoruz. Ve ipi döndürüyoruz birkaç tur. Gerisi yazılarak pek anlaşılacak gibi değil:)) Resimlere başvuruyorum!

İp bu şekle gelecek. Ve parmaklarınızı hareket ettirerek ipin tüylerinizi kıstırıp almasını sağlayacaksınız.
makyaj odamm

Ama size bir sürprizim var, bunla uğraşmak istemiyorsanız, kendi kendine iple tüy alan bir ürün var. Bu bende de mevcut. Bahsettiğim ürünün adı slique. İpleri dayanıksız, bu yüzden kendiniz ipi yerleştirip yaparsanız daha net sonuç alırsınız. işte slique:

makyaj odamm

Ben yanlış hatırlamıyorsam 10 tlye almıştım yakaladın yakaladın sitesinden.

makyaj odamm


Güncelleme: Buradaki King Butterfly İpli Epilasyon Aleti'ne mutlaka göz atın! Çok daha pratik, kaliteli ve kullanışlı.

5 yorum:

 1. biçok seyi denemekten cekınmem ve muthis olmasam da en azından rezil olmadan altından kalkarım.. ama bi türlü ne kaş ne bıyık almasını beceremedim kendimde :)) ip ile bıyık alma işini çok denedim ama nasıl oluyorsa kaptırıyorum hep yaralıyorum kendimi gazi ediyorum :)
  bu alet güzelmiş evet ben de gördüm yakaladında ama ise yarayabilecegini düşünmemiştim video çok yardımcı oldu ;)

  teşekkürler ;)

  Gulsevsar.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. merhaba
  o aleti çok merak ediyorum. işe yarıyor mu gerçekten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dediğim gibi, kendi ipleri hemen kopuyor her evde dikiş ipliği vardır ince olduktan sonra gayet iyi alıyor, çok basit.

   Sil
 3. bitkisel uygulama olarak etkili vebenim bildiğim, güvenerek kullandığım tek bir marka var. Bioder... Yüz bölgesi için Bioder Epiten yüz ağda bantı ile tüylerimi alıp arkasından da ayda 3 gün özellikle akşamları yüz serumunu kullanıyorum. Mükemmel sonuçlara ulaşıyorum. Kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüz ağda bantlarından pek hoşlanmıyorum ama bioder iyi bir marka yüz kremi var tüy azaltmak için mesela. Ben bacaklarımda serumunu kullandım zamanla seyrekleşti bacak tüylerim ama sabır istiyor.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...