Parfüm seçiminde sorun yaşayanlar

makyaj odamm


Başlıktan da anlaşılacağı gibi çoğumuz parfüm seçmekte zorlanırız. Başkasında çok beğendiğimiz bir kokuyu direk alma gibi bir hataya da düşeriz.

Neden hata? Çünkü her tende her koku aynı kokmuyor malesef. Buna "ten uyumu" diyoruz. Kimisinde parfüm gün aşırı kalıcıyken, kimisinde 3 saat bile kalmayabiliyor. Parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken şeyleri kendi bilgilerim dahilinde sizlerle paylaşmak istedim.

Parfümünüzü iyi seçerseniz, cazibe ve en önemlisi özgüveninizi arttırabilirsiniz. Kim güzel kokmak istemez ki? Parfüm seçerken ilk yapılması gereken daha önce belirttiğim gibi kendi üzerinizde denemeniz. Bir parfümü denerken, teniniz kuru olmalı ve o parfümü sıktıktan sonra kesinlikle ovalamayın. Ovalamak parfümün kokusunu azaltır. Parfümü sıcak yerde ve güneşe maruz bırakmayın. Kokusu değişebilir. Spreyli şişeler ilk tercihiniz olsun, kulak arkasına ve yüzünüze parfüm uygulamayın.

Göğüs ve kalça, bacak üstleri kemikleri parfümün kalıcı olacağı noktalardır. Ve tabiki oldukça önemli bir diğer husus, parfümünüzün kokusu çok ağır olmamalı. Ağırsa bile ve vazgeçemiyorsanız fazla sıkmayın. Bu sizi insanların "parfüme batmış, parfümle yıkanmış yeaa" diye tanımlamalarına neden olur :)

Benim kışın hiç vazgeçemediğim bir koku var ki, açık parfümlerinin de olmasına rağmen hiç birinde kendi has kokusunu barındırmıyor. Kalite kokuyor bence. Bahsettiğim parfüm, Christian Dior Hypnotic Poison!
makyaj odamm

Ve üstüne basa basa söylüyorum yahu şu güzelim parfümün açığını kullanmayın lütfen:( Rakı gibi kokuyor, inanın çok belli ediyor tabiri caizse "çakma" olduğunu. Ve bir diğer önereceğim olay ise açık parfüm kullananlar için. Açık parfümleri sağlık bakanlığından onaylı olsa dahi teninize direk sıkmayın. Giysilerinizin üzerine sıkın.. Hem kokusu daha kalıcı olur, hem içiniz rahat olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...