Cilt tipinizi biliyor musunuz ?

Cilt tipini bilmeyenler için yardımcı olmaya çalışacağım bu yazımda. Cilt tipleri kuru, karma, hassas ve yağlı olarak dörde ayrılır. Hangi cilt tipine sahip olduğunuzu öğrenmek aslında çok basit. Evet başlayalım:)

cilt tipi nasıl öğrenilir?
makyaj odamm
Önce yüzünüzü nötr bir sabunla yıkayın, temiz bir havluyla suyunu alarak yüzünüze hiçbir şey sürmeden yarım saat kadar bekleyin. Cildinizde gerilmeler başladıysa cildiniz kuru, kızarıklık oluştuysa hassas demektir. Cilt tipinize göre profesyonel cilt bakım ürünlerinden faydalanarak canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Eğer bu iki durumda gözlenmiyorsa; yumuşak bir kağıt peçete alarak yüzün her yerine ulaşacak şekilde hafifçe bastırın. Daha sonra gün ışığını iyi alabileceğiniz bir yere geçerek kağıt peçeteyi inceleyin. Peçetenin her yerinde yağlanma söz konusuysa cildiniz yağlı, sadece T bölgesindeyse ( alın, burun  ve çene ) cildiniz karma demektir.

Cilt tipinizi bildikten sonra, kullanacağınız ürünleri ona göre alarak daha verimli sonuçlar elde edebileceğiniz için oldukça önemli bir bilgidir aslında. Cildinizi tanımadan kullandığınız ürünler iyi gelmediğinde umutsuzluğa kapılabiliyorsunuz. Fakat her cilt tipine göre ürünler mevcut. Bu demek değil ki; benim cildim kuru, kuru ciltler için olan bir ürünü alayım süreyim başka bir şey denememe gerek yok. Yanlış. Çünkü yine deneme yanılma yöntemiyle kendinize uygun ürünü bulacaksınız. Sizin cildinizin kuruluğu aşırıya kaçarken, diğer kişinin cildi normal kuruluktaysa fark tabi ki gözlenir. Maalesef böyle bir kısayol olsa o kadar para dökülmezdi.. Keşke olsaydı :)1 yorum:

  1. Cildimin nemlendirme ihtiyacını güvenerek kullandığım Bionem ile sağlıyorum. oldukça kaliteli ve çok memnunum. Cildinde aşırı kuruma yaşayanların mutlaka denemesini tavsiye ederim.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...