Fondöten seçimi nasıl olmalı ? Fondöten nasıl sürülür ?

Fondötenler her tip cilde uygulanır, ama her fondötenin içeriğide her cilde uygun değildir. Fondöten seçerken içeriklerine dikkat etmeniz gerekir.
Akneli ciltler için su bazlı fondöten, kırışıklığı yoğun olan ciltler için daha ince yapıda fakat kapatıcılığı yüksek olan fondötenler tercih edilmelidir. Hatta nemlendirici özelliği olması da gereklidir.

makyaj odamm
Tabiki fondötenin seçimi kadar uygulanması da önemli bir konudur. Fondöten uygulamadan önce cilt temiz ve önceden nemlendirilmiş olmalıdır. Cildiniz çok kuru ve matsa, uygulama öncesinde peeling yapmalısınız. Peeling, fondötenin daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Fondötenin ciltte doğal görünmesi için; doğru tonu seçmek ve doğru uygulamak önemlidir. Doğru rengi bulmak için, fondöten çene kemiğinde denenmelidir. Bilekte denediğiniz fondötenler genellikle yanlış tercihlere sebep olabiliyor. Fondöteni daha ince uygulamak ve doğal görünümü yakalamak için nemli bir sünger kullanabilirsiniz. Ben watsonslarda satılan fondöten süngerini tercih ediyorum. Süngeri ilk önce ıslatıp fazla suyunu alarak yüzün ortasından yanlara doğru fondöteni uygulayın. Daha kalın bir uygulama isterseniz parmak uçlarıyla da uygulayabilirsiniz. En önemli kurallardan biri vardır ki, çene kemiği, boyun çizgisi ve saç diplerine fondöteni çok iyi dağıtmanız gerekir. Uygulama bittikten sonra kaş ve saçlarınıza bulaşan fondöten varsa, temizlemeyi unutmayın!

Suni renklendiriciler gözenekleri tıkar ve siyah nokta oluşmasına neden olur. Eğer cilt sivilceliyse, daha çok sivilcelenmesine de neden olur. Akşamları fondötenin muhakkak ciltten temizlenmesi gerekir. Kullanılan temizleyicinin mutlaka cildi tamamen temizleyecek kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmeli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...