Makyaj nasıl temizlenir ?

Bu konuyu yazmamın sebebi, soruların gelmesiydi aslında. Makyajınızı çıkarma ve sırasıyla hangi ürünleri kullanacağınız hakkında bilgi vereceğim. Göz kalemi, far, rimel, fondöten ve ruj sürüldüğünü varsayarak anlatacağım. Sürmeyenler o kısımları es geçebilirler :) Tamamen kendim yazdım, kendi yaptığım günlük rutini anlatacağım.

göz makyajı nasıl silinir
makyaj odamm
Makyaj temizlerken önce gözlerden başlanmalıdır. Çünkü; göz kalemi, far ve rimel üçlüsü oldukça akmaya meyilli ürünlerdir ve bulaşırlar. Bir makyaj pedine eğer makyajınız suya dayanıklıysa ona göre bir ürün döküp gözlerinizi kapatarak üzerine koyuyorsunuz, biraz bekliyorsunuz. Bu, kirpiklerinizin dökülmemesi için ve makyajın kendini biraz bırakması, yumuşaması için. Daha sonra yukarıdan aşağıya doğru gözlerinizi siliyorsunuz. Kesinlikle ovuşturmayın; bu hem kirpiklerinizin zarar görmesine, hem de gözlerinizin kızarmasına neden olacaktır.Gözlerinizin alt kısmını ise hafifçe, bastırmadan pedle sağa sola doğru siliyorsunuz.

ruj nasıl silinir
makyaj odamm

Sıra ruja geldi. Bazı makyaj temizleyiciler hem göz, hem dudak içindir. Bu ürünlerden varsa, yine ped yardımıyla döküp silebilirsiniz. Eğer yoksa, makyaj temizleme mendiliyle halledebilirsiniz.Rujunuzu sağdan sola silin, bulaşmayı önlemiş olursunuz. (zor çıkan rujlar için de suya dayanıklı temizleyicileri unutmayalım)


makyaj temizleme nasıl olmalı
makyaj odamm

Sıra fondöteni çıkarmakta. Önce yüzümüzü makyaj temizleme mendiliyle güzelce siliyoruz ve makyajımızın kabasını almış oluyoruz. Daha sonra temizleme sütünüz varsa pamuk yardımıyla üzerinden geçebilirsiniz. Makyaj temizleyici köpük, jel kıvamında temizleyicilerle yüzümüzü yıkıyoruz. Size Lorealin kendiminde kullandığım ürünü olan Loreal perfect clean köpük jelini öneririm. Kalan makyaj kalıntılarını pedi sayesinde derinlemesine temizliyor ve bunu pedin üzerinde zaten görebiliyorsunuz. Cildiniz pırıl pırıl oluyor. hatırladığım kadarıyla hassas, normal ve karma ciltler için ayrı ürün seçenekleri var. Buraya tıklayarak bitirdiğim ürünümü görebilirsiniz. Fakat ben denemek amaçlı pembe rengini aldım şuan o da bitmek üzere, onunda yazısını yazacağım. Tüm bunları yaptıktan sonra, sırasıyla tonik, göz kremi ve yüz kremini uyguluyorsunuz. Yüz kreminizi gözlerinizin etrafına sürmemeye özen gösterin, çünkü göz etrafındaki deriler oldukça ince ve hassastırlar. Göz kremini yüz kremi üzerine gelecek şekilde sürmeyin.

Haftada iki kez cildimizi rahatlatmayı ve bakım yapmayı ihmal etmiyoruz. Buraya tıklayın.

Benden bu kadar eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Sevgiyle kalın

2 yorum:

  1. Günlük temizlik için açıklayıcı bir yazı olmuş arkadaşım ...Teşekkürler ...

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...