Makyajla zayıf görünmenin yolları

Yüzümüzü daha zayıf göstermek istiyorsak, bu imkansız değil! Bahsettiğim şeyleri uygularsanız yüzünüzde zayıf bir görüntü yakalayabilirsiniz. makyaj insanı ne kadar da değiştiriyor öyle değil mi? En açık örnekleri zaten ünlülerin makyajsız halleri :) Hadi başlayalım..

Elmacık kemiklerinizi ve çene bölgenizi belirginleştirmekle başlayın, kemikleri ön plana alarak yüzünüzü daha ince bir görünüme kavuşturursunuz. Bunlar için bir açık bir de koyu ton fondöten kullanın.
makyajla zayıf görünmek
makyaj odamm
Yüzünüze en uygun fondöteni uyguladıktan sonra ardından 1,5 - 2 ton koyu fondöteni yumuşatmak istediğiniz bölgelere uygulayın.
Yüzünüzün üst bölümünde, kulak kenarından başlayarak, alnınızın iki tarafına gölgelemeler yapabilirsiniz.

Şimdi; kulak memesinden başlayarak yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölgeleme yapın. Bu, elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirir ve yüzünüze anlamlı bir ifade katacaktır.
Allık, yuvarlak yüzlerde elmacık kemiği üzerinden yanlara, yani gözün dış ucuna doğru, aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak biçimde sürülmelidir.
Kullanmanız gereken allık bronz olmalıdır. Bu tip yüzlerde dikkatin orta bölüme çekilmesi gerektiği için rujunuz koyu, kaşlarınız ve gözlerinizse bütünlük oluşturmalıdır.

Ben de bu teknikleri uygulayarak çoğu zaman makyajımı bu şekilde yapıyorum. Yuvarlak yüzlü olduğum için bu yazıyı yazma gereği duydum. Bilmeyenler için iyi bir bilgi diye düşünüyorum. Bu arada yüz kontürleme için buraya, aydınlatma için buraya tıklayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...