Tatil zamanı geldi

Eveet artık havalar da ısındı, moral bozuklukları, yorgunluklar, düşüncelerle dolu kafaların kendilerini huzura bırakma zamanı geldi. Ben de öyle yapacağım. Müzik, deniz, havuz, kum, güneş.. İnsana bir yandan oh be dedirtmek, bir yandan da gitmeyi gözünde büyütüp gittiğinde dönmek istememek duygusunu yaşatan şey. Peki tatilde deniz ve havuzdan dolayı yıpranacak saçlarımıza nasıl bakımlar uygulamalıyız? Güneşten korunmak için neler yapmamız gerekiyor? Artık açık ayakkabılar, sandaletler ve terlik zamanı. Ayak bakımı nasıl olmalı?

tatile çıkarken yapılması gerekenler
makyaj odamm
Özellikle sarışınların klor yüzünden saçlarında yeşerme meydana gelmeye başlıyor. Peki bunun için ne yapmalı? Çözümü basit! Havuzdan veya denizden çıktıktan hemen sonra saçlarınızı sodayla yıkayın. İkinci yolu ben pek tercih etmesemde işe yarıyor. Domates suyuyla saçlarınızı duruluyorsunuz ve yeşillikten kurtulduğunuzu görüyorsunuz.

Solmuş renkler için ise iki yıkamada bir saçlarınızı renk koruyucu şampuanla yıkayın. Bunu hergün yaparsanız saçlarınız dolgunluğunu yitirebiliyor.

Boyalı saçlar güneş ışınları ile reaksiyona gireceği için matlaşacaktır. Saçları korumanın en iyi yolu şapka takmak. Saçlarınızın renkleri solmasın istiyorsanız, denize ya da havuza girmeyen önce saçınızı koruyucu bir krem ile tarayın. Saçınızı çok fazla kurutmayın, illa kurutacaksanız da kurutma makinesini en düşük ayara alarak kurutun.

Ve herkesin yaşadığı o sorun! elektriklenme, uçuşan saçlar.. El kreminden az bir miktar alıp ovuşturarak, hafifçe saçlarınıza sürün, ve elektriklenmeyi durdurun. Yazın saçınızı kurutacağınız zaman önce mutlaka havluyla fazla nemi alın, kurutma makinesi kullanma zamanınızı kısaltmış olursunuz.

Güneşten korunmak için gerekli önlemler alınmadığında maalesef keyif yerini yanıklara ve uykusuz gecelere bırakıyor. Güneş altında bir saat koruyucu krem sürmeden oturmak, güneş yanığı için yeterlidir. En sık yapılan hatalardan biri, güneş kremini sürer sürmez güneşe çıkmak. Koruyucu kremlerin etkisi en az 20 dakika sonra başlar.

Ayak bakımı için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Peki ben bunları biliyorum, hepsini uyguluyor muyum? İtiraf ediyorum ki bazen hayır. Çünkü çoğu zaman sadece serinlemek ve dinlenmek istersiniz yaz aylarında. Ama bakım şart tabi yoldan çıkarmak istemem :) Tatile çıkmadan önce bir post yazmak istedim, artık benim de dinlenme vaktim geldi.. Elimden geldiğince bloğumla ilgileneceğim. Şimdiden herkese iyi tatiller, bol yüzmeler, yanıksız bronzlaşmalar :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...