Kullandığım koruyucu kremler ve bronzlaştırıcı yağ

Güneş havuz-deniz dendiğinde akla gelen ilk şeylerden biri bronzlaşmak.. Ama en önemli şey korunarak bunları yapmak elbette. Korunmak için de, iyi bir krem kullanmak gerekli. Özellikle sabah saatlerindeki güneş insanı direk yakıp kavuruyor. Bu yüzden öğleden sonraki zaman güneşlenmenin tam vaktidir. Acı çekmeden yanmak için, hızlı davranmamak gerekir. Yavaş yavaş yanmak her zaman daha iyidir.

koruyucu güneş kremi
makyaj odamm
 Ben özellikle yüzüme ve omuz bölgeme yüzmeyeceğim zamanlarda bepanthol sürüyorum. Oldukça iyi bir nemlendirici. Sürüldüğü anda kolay emiliyor ve yumuşacık yapıyor.
nemlendirici
makyaj odamm

nemlendirici
makyaj odamm
Garnierin çocuk kremini yeğenlerim için aldık, onlarla beraber hatta bazen ben de sürüyorum :)) Neredeyse hiç güneşten ayrılmıyorlar desem yeridir, ne zamandır en ufak bir acı çekmeden yandılar. 
güneş koruyucu
makyaj odamm

güneş koruyucu
makyaj odamm

Bu da benim kullandığım yine garnierin koruyucu kremi. Gayet iyi koruyor ben de en ufak bir acı olmadan yavaş yavaş yanıyorum sayesinde.
güneş koruyucu
makyaj odamm

güneş koruyucu
makyaj odamm

Görüldüğü üzere ailecek garnier ambre solaire serisinden gidiyoruz bu yaz :) Şahsen ben memnun kaldım, fakat bronzlaştırıcı yağın kokusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bu arada öğleden sonraki güneşte kullandım, hatta sereserpe uzandım ama normalde baya kızarması gerekirken tenim çok hafif kızardı ve acı yok. İki kez kullandım, belki arada yine sürerim diyerek kenara koyuverdim :) 

bronzlaştırıcı yağ
makyaj odamm

bronzlaştırıcı güneş yağı
makyaj odamm

Arkasında da yazıldığı gibi misler gibi güneşe çıkıp yaktığım tenime uyguladım, belkide direk uygulasam acılar içinde kıvranıyor olabilirdim. Şuan Allah'a şükür bir sorun yok :) Bu arada bronzlaştırıcı yağ kullanmadan önce mutlaka koruyucu sürün. Direk bronzlaştırıcı yağı sürerseniz piliç gibi kızarabilirsiniz. 

Herkese sağlıklı yanıksız acısız bronzlaşmalar :)

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...