Mim #2 Ben kimim ?

Sevgili arkadaşım Mor Hastası beni mimlemiş, biraz geç olsa da yazma fırsatı buldum. Kendisine teşekkür ediyorum. Başlayalım mı ? :)
makyajodamm kimdir?
makyajodamm
1- Ben kimim ?
22 yaşında, tenise, kozmetiğe, baykuşlara, alışverişe, pilatese ve yeni müzikleri keşfetmeye bayılan biriyim. Muhasebe finans bölümünü bitirdim ikizler burcuyum, iki yüzlü olduğum doğrudur, bir yanım olgun bir kadınken, bir yanım hala büyümeyen bir çocuktur.

2- Bloğumun adı nereden geliyor ?
Odamı ojelerle, kozmetik ürünleriyle dolu olduğu için makyaj odam olarak görüyordum :) Gayet sevimli geldi ve makyaj odam olarak almış bulundum.

3-Blog açmaya nasıl karar verdim ?
Buradaki yazımda anlatmıştım aslında. Ekleyeceğim bir şey daha var ki, o da yazmayı çok sevmemdir.

4-Neden...
Odamı malum kozmetik odası olarak benimsediğim için, çoğunlukla kullandığım, kullanmayı düşündüğüm ürünleri yazacağım için makyaj - moda bloğu açtım. Hala eksiklerim var elbette. Bloğumu açalı 6 ay kadar oluyor, elimden geldiğince güncel tutmaya vakit ayırmaya çalışıyorum. Kendimi iyi hissettiğim şeylere yöneltip, bloğuma girdiğim zaman ve yorumlar aldığım zaman mutlu oluyorum.

5- Kişiliğim ?
Oldukça renkli bir kişiliğim var. İçinde siyahı da var beyazı da.. Genel olarak güler yüzlü ve küçük şeylerden mutlu olabilen bir insanım. Dışarıdan soğuk göründüğümü söyleyenler çok olur, tanıdıktan sonra sıcak bulduklarını söylerler. Oldukça duygusalım, romantiğim ve çoğunlukla içime kapanıp yaşayan biriyim. Çabuk toparlanabilen bir yapım var, iyi anlaştığım arkadaşlarım olursa, tavla da oynarım kozmetik alışverişine de çıkarım hatta sahil kenarında oturup bir simit yesem dahi bu bana iyi gelir. Kolay sinirlenirim ve kolay da geçer. Benim için dostluk çok önemlidir. Özellikle küstüğünde bile en fazla 30 dakika sürecek bir arkadaşlık bağı isterim. Şöyle de bir şey var ki, güven benim en büyük sorunum. Bir kez bir insandan soğursam, bir daha eskisi gibi olamıyorum..

6- Hoşlandıklarım ?
Fotoğraf çekmeyi, ojelerle uğraşmayı, canım sıkıldığında alıp başımı dışarı çıkmayı seviyorum, kulaklığım mutlaka takılıdır, müzik dinlerken yolculuk yapmayı, hatta uyumayı çok seviyorum.  Kahveye ve çikolatalı kestane şekerine bayılırım. Sürprizleri çok severim.. Sebebini benim bile bilmediğim bir biçimde tam bir baykuş aşığıyım :) Haklarında bir çok bilgi edindim, bilgi edindikten sonra ise batıl inançların ne kadar yanlış olduğunu öğrenmiş bulunarak daha bir sevmeye başladım. Bloğumda da menü kısmında bebeklerim diye geçiyor, paylaştığım resimlerin linki mevcut. Ayrıca baykuş dövmem var.  Dövme demişken, bir tane daha dövmem var. Sağ yüzük parmağımın yanında bir sonsuzluk işareti. Benim için anlamı olan fakat hala gerçekten anlamını kazanamamış bir dövme. İleride inşallah :)


7_ Hoşlanmadıklarım ?
Bir insanı tanımadan yargılayıp, yüzüne söylemek yerine başkalarını doldurmaya çalışanlardan nefret ederim. Sözümün kesilmesini hiç sevmem, bağırmak yerine konuşarak çözümlemeyi severim, eğer ben de gerginsem çoğu zaman susmayı tercih ederim. Benimle konuştuklarına başka cümleler ekleyip olmadığı şekilde diğer şahıslara taşıyanlardan da nefret ederim. Yalan ve kıskançlıktan hoşlanmam. Bir insan neyse o olmalı, fakir olan biri bunu göğsünü gererek utanmadan anlatmalı. Zengin görünmeye çalışıp saçma bir çaba içerisine girmemeli. İnsan olmak önemli, zengini fakiri değil. Bu durumlardan hoşlanmıyorum. Bekletilmeyi sevmem ve hiçbir şey söylemeden kaybolup; ara sıra hiçbir şey olmamış gibi gelip konuşmaya çalışan insanlardan nefret ederim. Yapmacık olduğunu hissettiğim insanlardan kaçarım. Buradaki yazımda da bu konular hakkında içimi dökmüştüm biraz.

8- En sevdiğim makyaj malzemem ?
Göz kalemi, rimel ve ruj.

9- Çantamda olmazsa olmazım ?
Çantamda hep klasik makyaj çantam, ıslak ve kuru mendil, not defterim ve kalemim cüzdanım aynam olur, olmalı eksik hissediyorum yoksa :))

10- En son okuduğum kitap ?
Son zamanlarda bana çok iyi gelen bir kitap, bitirmeme ramak kaldı. David Burns " İyi Hissetmek" 


Mimlenmeyen kaldımı inanın bilmiyorum :) Yine de şansımı deneyerek, oceciklerim ve alice makyaj diyarında bloglarını mimliyorum.11 yorum:

 1. güzel yazı..çok keyifliydi seni tanımak..:)
  http://zoomlabakalim.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Güzel yazı olmuş,Hoşlanmadıklarına katılıyorum,bu camiadada oldukça fazlalar öyleleri durduk yere sataşan bile var (; zaten bir insanı yazılarından ve yorumundan tanıyamassın ki anca sohbet etceksin konuşucaksın birsüre ondan sonra kafanda belli şeyler oluşmaya başlar ve yargılarsın,pat diye cephe alınmamalı insanlara karşı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne kadar doğru dedin bu camiada çok var dediğin gibi madame kokoş..

   Sil
 3. Tanıştığıma memnun oldum :))
  Mim için teşekkür ediyorum canım en kısa sürede yazmaya çalışacağım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mim yapıldı bile :) http://oceciklerim.blogspot.com/2013/07/mim-ben-kimim.html

   Sil
 4. mim'ime karşılık verdiğin için teşekkür ederim canım çok güzel oldu bence iyi ki mim'lemişim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim canım güzel oldu bence de. kendimi az da olsa tanıtmış oldum.

   Sil
 5. Merhaba :) Tanıştığımıza memnun oldum :)

  Bu mim zaten benim Ben Kimim adlı bir yazımdan sonra Pek Bilmiş'in bunu mim haline getirmesiyle ortaya çıktı. O yüzden yapmış sayılırım :) Yazımın linkini de vereyim: http://alicemakyajdiyarinda.blogspot.com/2013/07/kozmetik-ds-ben-kimim.html

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...