Cilde bulaşan saç boyası nasıl çıkarılır ?

Saç boyama işleminden sonra alnınıza ve kulak arkası gibi yerlere boyanın bulaştığını görürsünüz. Bu sorun bazen kuaförlerde de başınıza gelir. Peki cilde bulaşan bu boya nasıl çıkar? Bu konu hakkında bildiğim yöntemleri yazacağım. İlk olarak saçımı boyadıktan sonra aynaya baktığımda "yarın dışarı çıkamam bu halde" dediğim çok olmuştur. Araştırmalarım sonucunda hepsini denediğim birkaç yöntem var:
saç boyası nasıl çıkar
makyajodamm

 • İlk olarak boya işlemine başlamadan önce boyanın bulaşacağı muhtemel yerlere krem veya vazelin sürerseniz, boyama sonrasında temizlemede daha çabuk sonuç alırsınız
 • Biraz bebek yağı ve yüz temizleme jelini karıştırın, bir bez yardımıyla nazikçe dairesel hareketlerle silin.
 • Bir parça pamuğa biraz zeytinyağı dökerek bulaşmış yerleri boya çıkana kadar hafifçe ovun.
 • Bu benim daha ilk öğrendiğim zamanlardaki uygulamamdı; Yine biraz pamuğa aseton dökerek boyanın bulaştığı yerlere bastırarak silin. Çıkarıyor ama cildiniz çok hassassa denemeyin.
 • Ve son olarak saç spreyi ve pamukla da dairesel hareketlerle boyayı silebilirsiniz.3 yorum:

 1. Boyamadan önce vazelin, boyadıktan sonra kalan yerleri aseton ile silmek işe yarıyor, tecrübe ile sabittir:) Dediğin gibi cildi çok hassas olanlar dikkatli olmalı. Güzel yazı olmuş, sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Boyadıktan sonra sigara külünü çıkmayan lekelere sürün hiç bir şey kalmaz :) En basiti bu bence. Yazı için teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle sigara külü kadar iyi çıkartan bir şey görmedim bugüne kadar :D pis ama mükemmel ve zahmetsiz bir sonuç veriyor :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...