İşinize yarayacak birkaç püf nokta

makyajodamm


"Parfümle yıkanmış" tabirini hepimiz biliyoruz. Güzel kokmak için baştan aşağıya parfümü boca etmek güzel kokmaktan çok boğar ve etraftaki insanları rahatsız eder. Hafif ve sürekli süren mis bir koku için, saçlarınıza az bir miktar parfümü sıkın ve büyük uçlu bir fırça ile diplerden uca doğru tarayıp kokuyu dağıtın.

Göz kremi, kaşlarda da kullanılır. Özellikle kaşlarda büyük bir sıkıntı olan kepeğe benzer küçük beyaz şeylerden kurtulmanıza yarar. Göz kremini kaşlarınıza uygulayıp nemlenmesini sağlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Kirpikleriniz dümdüzse; metal kirpik kıvırıcıyı fönle ısıtın, sıcaklığından dolayı kirpikler daha kolay şekil alır. Suya dayanıklı maskaralar normal maskaralardan daha çabuk kuruduğu için kirpiklerin kıvrımını daha etkili bir biçimde belli edecektir.

Göz kaleminiz sürerken dağılıyorsa; 10-15 dakikalığına buzlukta tutun.

Parlak saçlar için; oldukça bilindik bir yöntem olan sirke ve sodayı kullanın. Bir ölçek sirke, dört ölçek sodayla karıştırılarak, saçlar ıslatılır ve 15 dakika kadar bekletilip, durulanır. Saçlarınız canlı, parlak görünüme kavuşurlar. Bu karışımı ara sıra yapıyorum, ama sirkenin kokusundan dolayı her zaman tercih etmiyorum.5 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...