Dudak soyulmasına ne iyi gelir?

dudak soyulması
makyajodamm
Dudak soyulması özellikle yaz aylarında en sık rastlanan şeylerden olup, dudağın kuruluğunun tipik göstergesidir. Dudağın kuruması önlenirse soyulma da bir süre sonra geçecektir. Kurumayı önlemek için bir dudak balsamı veya nemlendirici kullanabilirsiniz. Önemli nokta, düzenli kullanmak ve gün içerisinde tazelemektir.

Soyulan dudaklardan kurtulmak için önce ölü cilt tabakasını temizlemelisiniz. Bunun için diş fırçanıza biraz dudak balsamı alarak, fırçayı çok bastırmadan soyulan bölgelere sürtün. Bu uygulamayı kendim de yapıyorum, ölü deriler temizleniyor ve dudak daha sağlıklı bir görünüm alıyor. Deri temizlendikten sonra ise ince bir tabaka halinde dudak balsamı sürün. Dudaklarınızı kurumaya ve soyulmaya karşı korumak istiyorsanız bol miktarda su içmeniz gerekiyor. Su, cilt sağlığı açısından  da çok faydalı bilindiği üzere. Ben özellikle ne kadar su içtiğimi görebileyim diye yarım litre şişeye suyumu koyar, gün içinde ne kadar içtiğime bakarım zaman zaman.
Soğuk havalarda dudak balsamını kalın tabaka halinde sürmek daha iyi sonuçlar verecektir. Soğuk hava demişken kışı da özledim sanki :) Neyse konumuza dönelim, daha güçlü bir koruma istiyorsanız vazelin de harika bir fikir. Soyulan deriler bizi teşvik eder soymaya genellikle. Sonrası şişme ve kanama... Dudaklarınızı soymaya meyillenirseniz, bir elinizle diğer elinize vurun :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...