Solgun tenliler için öneriler

Açık renkli ciltler porselen bebek diye tabir edilir genellikle. Hatta bayanlara çok yakışan bir cilt tonu hiç şüphesiz. Beyaz ellere kan kırmızısı oje nasıl yakışıyorsa, solgun görünen cilt için de bir kaç öneriyle harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Kendi düşüncelerime göre bu yazıyı yazmak, sizlere yardımcı olmak isterim. Eklemek istediğiniz veya açık tenli olup yazacaklarımın dışında bir şeyler uygulayanlar varsa, yorumda belirtmeleri beni mutlu eder.
açık tenliler için makyaj
makyajodamm


Eyelinerdan başlamak isterim, makyajlarımda ilk adımım hep bu olmuştur. Eğer far kullanacaksanız, kesinlikle farınızdan açık tonda eyeliner rengi seçmeyin. Eyeliner renginizden bir iki ton açık far uygularsanız gözleriniz daha da ön plana çıkacaktır.

En başta da dediğim gibi porselen kıvamı cildinize tırnaklardaki benzetme gibi, kırmızı rujlar harika olacaktır. Mercan tonları da tercih edilebilir. Dudak kalemini kullanmayı unutmayın. Mutlaka çevresini belirginleştirin. Bu daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Dudak renginiz belli belirsiz ise parlatıcı kullanmanızı tavsiye etmem, açık kahve tonu rujlar dudakları zaten solgun gösterir. Tavsiye etmem.

Benim gibi kahverengi gözleriniz varsa, kesinlikle lavanta tonlarında far kullanmanızı öneririm. Gri tonlarda soluk ve beyaz tenliler için kurtarıcı oluyor.

Rimel seçimi kesinlikle siyah renkten yana olmalı, hatta benim de uyguladığım bir teknik var bunu sizlerle paylaşacağım. İnternette makyaj ile ilgili siteleri dolaşırken bolca okuduğum bir yazıydı ve uygulayarak doğruluğunu gördüm. Kahverengi rimeller kirpikleri daha dolgun gösteriyor. Bir kat kahverengi rimeli sürüp üzerine siyah rimel sürerseniz sonuç güzel olacaktır. Eğer rimelleriniz 2-3 kat sürmenize rağmen kirpiklerinizi yapıştırıp kalıp gibi yapıyorsa elbette daha fazla uygulayabilirsiniz.

Soluk ten deyince aslında allık en büyük kurtarıcılardan diyebilirim. Cildin sağlıklı ve canlı görünmesi için gerekli bir makyaj malzemesi diye düşünüyorum. Şeftali ve pembe tonlu allıklar vazgeçilmezdir.

Gelelim saçlara, açık tenli olanlar bu konuda çok şanslı bana göre. Çünkü siyah saç en başta tercihim olsa da, kızıl ve çikolata kahve tonları da çok hoş görünmenizi sağlayacaktır eminim. Özellikle Merve Boluğur'u örnek göstermek isterim, siyah saç harikası. Kırmızı rujla cildi oldukça canlı görünüyor.

solgun ten makyajı
makyajodamm


3 yorum:

  1. Benim tenim bembeyazdır saçlarımda koyu kumral gibi bişiy , ben çok sade makyaj yaparım yada hic yapmam sade dediğim kirpikleri oldukça dolgun gösteren rimel , kalem (mavi,yesil,kahverngi ve siyah olabiliyo)bazen vişne çürügü renginde dudak koruyucu , bazen uçuk pembe parlatıcı , allık sürüncede dudağımı uygun sürerim çok hoş oluyo inanın ve cansunun da paylaştığı gibi şeftali tonunda allık bir harika hava katıyor ...

    YanıtlaSil
  2. işteee benim bu anlattıkların:)))) ben de hafif bakır-karamel bir renk kullanıyorum renk veriyor ama şu ilk görseldeki rengi çok istiyorum aslında:))))

    YanıtlaSil
  3. Beyaz ten iyidir, yazın bile güneşlenmem bronzlaşmayı hiç sevmem :D Tavuk gibi de olsam bembeyaz kalırım hep :))) Koyu renk ojeler de en çok bize yakışır tabi şanslıyız hehehh

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...