The Balm - Time Balm Makyaj Bazı

Makyaj bazı arayışındayken aklımın sürekli gidip geldiği The Balm'ın Time Balm ürününü almış bulundum. Bir kaç defa kullanıp iyice fikir sahibi olmadan yazmak istemediğimden beklettim biraz. The Balm bütün ürünlerinde oluğu gibi yine harika retro ambalajlarıyla benim gönlümü fethediyor. Çok şekerler çok.. 

İndirimsiz fiyatıyla aldım, 32 tl fiyatı var fakat indirimle tadından yenmez. Tatildeyken tüm indirimleri kaçırdığım için, kim bilir daha ne zaman indirim olur diyerek gittim aldım :) 


makyaj bazı
makyajodamm


Jel kıvamında bir yapısı var. Küçük bir miktar tüm yüze yetiyor. İçeriğindeki silikon gözenekleri doldururken,  kadife gibi yumuşacık bir his bırakıyor yüzümde. Bu ürünün neredeyse tamamı silikon gibi aslında ama makyaj bazlarında genel olarak kalıcılık için silikon olduğundan beni rahatsız etmedi. İnternetten almadan önce çok baz araştırdım, çoğunda aynı şeyler okudum bu yüzden tercihim The Balm'dan yana oldu. Hem de aklım kalmamış oldu :) 

Kötü mü yaptım? Kesinlikle hayır. Kullandığımdan beri sürdüğüm fondöten daha uzun süre kaldı. Bazen sadece pudra sürüyorum, onu da gayet güzel tutmayı başardı. Bu bazı kullandığımda tenim pürüzsüz gibi görünüyor. Gerçekten yüzü makyaja hazırlıyor ve güzel de tutuyor. Kokusunun rahatsız edici olduğuna dair  yazılar da okudum fakat beni rahatsız eden bir kokuyla karşılaşmadım.  

Uç kısmı oldukça minik, istediğiniz miktarı kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz kullanırken. Daha yüzüme sürerken parmaklarımı kaplıyor o kadife hissi, gerçekten önceden kullandığım makyaj bazının su gibi oluşundan ve hiç bir işe yaramamış olmasından sonra böyle hoş bir makyaj bazını deneyince yerlere göklere sığdıramaz oldum diyebilirim.


the balm primer
makyajodamm


İçeriğini merak edenler için:


time balm primer
makyajodamm


Ben bu makyaj bazını iyi ki almışım. The Balm ürünlerinin bir çoğu bende mevcut, oldukça başarılı ve harika bir marka kesinlikle. Hele ki indirimler oldukça ilk biten ürünler arasına girmesi de bunun somut göstergesi. İyi ki Gratis var, ne diyeyim, bir gün iflas edeceğim :)


5 yorum:

 1. Aslında bana da makyaj bazı lazım.. :))

  YanıtlaSil
 2. Sanırım önermiştim bu sana ben daha önceki yazında :)
  Memnun olmana sevindim :)

  YanıtlaSil
 3. Aynen Loreal'i ben de duydum,şimdi bir seçenek daha eklendi bakalım hangisini seçeceğim..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...