Makyajda Beyaz Eyeliner Modası
Modası benim için hiç mi hiç geçmeyecek olan ve aşığı olduğum eyelinerın beyaz renkle yapılanına da hayranım. Son zamanlarda sık kullandığım ve sonunda "işte bu" diyebildiğim bir beyaz kaleme sahip olduğum için daha çok uyguladığım beyaz eyelinera değineceğim bugün.Benim favori beyaz kalemim Flormar Style Matic s09. Yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.Beyaz renk, genellikle göz pınarını veya kaşı daha kalkık göstermek için kavis altını aydınlatmada kullanılır. Ama beyaz eyelinerı henüz denemeyenler varsa mutlaka denemeli diye düşünüyorum. Bir kaç örnek fotoğrafla beyaz kalemin daha fazla kullanım alanı olduğunu, azımsanamayacak kadar hoş durduğunu ve gözleri nasıl değiştirdiğini göstereceğim. Bilinen türleri ve bir kaç kullanım şekli ile.İki Kademeli EyelinerYine Flormar Style Matic yazımda bahsettiğim tür buydu. Siyah eyeliner çekip üzerine bir de beyaz renkte kalem çekiyorum. Çok hoşuma gidiyor bu tarz. Ve gerçekten değişik bir hava katıyor.


Dumanlı Beyaz: Alışık olduğumuz, benim de makyajda özellikle kahve ve siyah tonlarına bayıldığım dumanlı göz makyajı gibi, ama bu defa beyaz! Beyaz kalemi çizgi halinde hafifçe göz kapaklarınıza sürün ve onu dağıtın. Bu da favorilerimden :)


İç tarafa aydınlık: Gözünüzün burnunuza yakın olan kısmına doğru sürdüğünüz beyaz eyeliner, yüzünüzün aydınlık görünmesine yardımcı olacak. Sık sık uyguladığım bir yöntem daha. Üstelik gözlerinizin beyaz kısmını daha da beyaz gösteriyor.


Alt beyaz, üst siyah: Üst göz kapağınıza siyah kuyruklu bir eyeliner, alt kısma da aynı şekilde beyaz kalem çekerek harika bir kedi gözü elde etmiş olursunuz. Hem gözü büyük gösterip, hem de çok hoş duruyor.


Beyaz kedi gözü: Göz üzerine sadece beyaz eyeliner. Pek tercih etmiyor olsamda, hiç de fena durmaz aslında. Kedi gözü diye tabir edilen, gözü çekik gösteren kuyruklu eyeliner. Alışılmışın biraz dışında ama, beyaz kalemi de bu ara fazla kafama taktığımdan sanırım uygulayıp yine instagramda paylaşabilirim.


Büyük gözler: Gözleri küçük olanların veya daha da büyük görünmesini isteyenlerin sık uyguladığı yöntemdir bu. Gözün alt kısmına beyaz kalem uyguladığınızda gözlerinizi olduğundan büyük gösteriyor. Fark ediyor gerçekten..


Karıştırın! : Bayıla bayıla uyguladığım bir yöntem daha! Üst göz kapağınıza siyah ve beyaz eyelinerı uyguladıktan sonra, alt kısma beyaz, ve alt kirpik diplerine de siyah eyeliner uygulayarak koyu bir rimelle harika görünebilirsiniz. 8 yorum:

 1. Yıllar önce ben beyaz farı bu şekilde sürerdim gözleri çok hoş gösteriyor helede beyaz sedefli bir far ise :))
  güzel bir yazı canım teşekkürler..
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. İlk defa görüyoruuuum yada dikkat ediyorum sanırım bilmiyorum ama çok beğendim :) Özellikle renkli göz uygulamalarında çok çok hoş göstermiş kendini ;)

  YanıtlaSil
 3. bunlarda güzel de bana hiçç yakışmaz kii :( acelyadmakyaj.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. en son resimdeki kim k. herhalde çok yakışmış ama ben ancak professional bir uygulama ile yaptırabilirim bunu..

  YanıtlaSil
 5. Benim de favorim en altta kullanılan karıştırma yöntemidir. Blogunu takibe aldım bana da beklerim, sevgilerle...
  www.neclasolen.com

  YanıtlaSil
 6. Farklı ve çok hoş... Deneyeceğim:)

  YanıtlaSil
 7. Bende çok seviyorum beyaz kalem ve eyeliner, göz altlarımda morluk olduğu için kapatıcı sürdükten sonra kalem yerine ya ten rengi yada beyaz kalem sürüyorum. renkli kalemler çok akıyor çünkü...beyaz yada ten rengi aksa da çok belli olmuyor...
  umarım doğru yapıyorumdur :) bloguna bayılıyorum...:)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...