Mim #6 : Sonbaharı Seviyorum


Sevgili Biricit beni mimlemiş, kendisine çok teşekkür ederek yazmaya başlıyorum :)

Sonbaharda en sevdiğin şey / şeyler neler ?
Hava ne soğuk ne sıcak, alıp başımı gidiyorum ıssız, kendi keşfettiğim yerlere.. Kalabalıktan uzak, kendimle baş başa kalıyorum. Kulağımda mutlaka kulaklığım olur, müzik benim ruhum gibi ve ellerim cebimde düşüne düşüne yorulana kadar yürüyorum. Bazen oturup, etrafı izliyorum.. Evet ben en çok sonbaharı seviyorum. Çünkü yere düşmüş yapraklara baktığımda çevremden, ailemden kaybettiğim insanlar, hayatımda yaşadığım yenilgiler ve başarılarımı hatırlatıyor bana. O yapraklardan sonra ağaçların dalları yeniden yeşeriyor, tıpkı kaybettiklerimize rağmen hayat devam ediyor der gibi.. Kahveyi kazağımın kol kısmını çekiştirip iki elimin arasına alarak, oturup film izlemeyi seviyorum, kitap okumayı.. 


Sonbaharda en sevdiğin kıyafet ?
Kara kış bile olsa, boğazlı kazak giyemiyorum. Boğuluyormuş gibi oluyorum nedense hiç alışamadım. Onun dışında atkı, şal tarzı şeyler kullanmayı seviyorum. Tunik şeklinde olan kazaklarla siyah tayt ve çizme üçlüsünü çok severim.


Sonbaharda makyaj trendin nedir ?
Göz makyajında siyah eyeliner ve siyah rimel benim vazgeçilmezim, farlarda genellikle kahve tonları ve mat olanları tercih ediyorum. Kırmızı, turuncu, mercan, pembe rujları daha sık kullandığım doğrudur sonbaharda :) ( geriye ne kaldıysa sanki ) 


Sonbaharda en sevdiğin yemek / içecek ?
Sonbahar filan değilde, işkembe, kelle paçadan nefret ederim (küçükken ayağım kırıldığında az içirmediler, tiksindim.) Bamya hayatta ağzıma sürmedim süremem.. Abur cubur ve kestane, kahve, kola favorim. Salçalı makarna, mantı, yaprak/biber dolması, yayla, mercimek, tarhana çorbasını çok severim. Bu liste fazla uzar.  Yani kısacası karıştırırım ben :) Film izlerken mısır yemeyi de çok severim. Battaniyem ve Winnie The Pooh peluş ayımla aşk yaşıyoruz.


Sonbaharda başlayan tv dizilerinden en çok beklediğin dizi hangisi ?
Genelde laptoptan film izlediğim için, tv ile pek aram olmuyor. Ama 1Erkek 1Kadın tek favorim :) Oradaki Zeynep karakterine benziyorum biraz sanırım ondan :)) ( eyvah.. )


Sonbahar geleneğin nedir ?
İlk soruda yazdıklarım ve kesinlikle yağmur! Ben yağmurlu bir günde doğmuşum, bilemiyorum ben buna bağlıyorum herhalde. Küçükken de yağmur yağdığında apartmandan koşa koşa merdivenleri iner aşağıda ıslanırdım, annem balkondan bana seslenirdi, "hasta olacaksın, içeri gel!" duymazdım ki ben, tamam duymamazlıktan gelirdim :) Ama büyüyünce bu daha romantik bir hal almaya başlıyor tabi. Sevgiliyle el ele yağmurda ıslanmak gibi, yağmurda yürürken sanki nefesim daha önce tıkalıymış, yağmur yağarken nefes alabiliyormuşum gibi huzurlu hissediyorum.. O duygu anlatılmaz, benim gibi hissedenler anlayacaktır eminim. Sonbahar bana aşkı anlatır, kayıpları, geçmişi, geleceği anlatır. Bir yaprak çürür, bir yaprak yeşerir, sonbahar bana gücü, pes etmemeyi anlatır.

Ve Teoman'ın gitarımla eşlik etmeyi öğrendiğim İstanbul'da Sonbahar şarkısı.. Bana çok şey hatırlatır..


Eğer mimlenmedilerse, ben de 


5 yorum:

 1. Sonbahar makyajımız aynı:)

  YanıtlaSil
 2. Sonbahar insanına yakışır bu mim'in mucidi kimdir bilinmez ama doğru adreste :))

  YanıtlaSil
 3. canım yanıtladığın icin tesekkurler:)
  sen duygusal birisin bence:) bende tayt ve cizmeyi cok seviyorum bu mevsimde rahat oluyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet oldukça duygusalım :) ben teşekkür ederim beni unutmadığın için canım

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...