Mim #8 Cümle Tamamlamaca

Sevgili Pamuk Sekeer blogunun cici sahibesi beni mimlemiş, çok eğlenceli bir mim, cümle tamamlamaca :) Teşekkür ediyorum ve yazmaya başlıyorum.

makyajodamm


1.Elimden gelse bütün baykuş aksesuarlarını odama toplarım.

2.Kendi kendimi kontrol etmekte zorluk çekmem ama bazen sinirlendiğimde istisnalar olabiliyor.

3.Beni en çok kaygılandıran şey sevdiklerimi kaybetmek. Ruh eşimi bulamamak.

4.Hayatımın en kötü anı ailemdeki insanları kaybettiğim anlar.

5.Yalnızken... kendimi dinlemeyi ve bazı şeyleri ölçüp tartmayı seviyorum.

6.Nefret ettiğim bir şey varsa o da lüzumsuz tartışma yaratan insanlar ve bir konunun çok uzatılması. Sözümün kesilmesi. Beni başkalarından dinlemeleri.

7.İşim gücüm uzun bir hastalık döneminden sonra bu aralar sevdiğim şeylere daha da yoğunlaşıp tadını çıkarmak.

8.Kadınlar/erkekler konusuna gelince, ilerde evlenmiş olmak için değil de, aşık olarak evlenmek ve anne olmak isterim. Aşk yalan dolan falan demicem. Hata yapmadan doğruyu bulamaz bazen insan. Herkesin yaşamı kendine. Ben inanıyorum. 

9.Hayat çok kısa ve sadece mutlu eden şeylerle ilgilenmek gerek. Değer gördüğüm kadar değer vermeye başladım.

10.Çocukken annemin yaptığı çilek reçelini ekmek arası yapıp merdivenlerden koşa koşa maç oynamaya inen bir tosuncuktum.

11.Başkalarının zayıf tarafını yüzüne vurmayı sevmem, kullanmam. Herkesin bir zayıf tarafı vardır ve bunu kullanmaya çalışan insanlara anlam verememekle beraber muhattap olmam. 

12.Yalan söylemek elbette kötü, ama hangimiz yalan söylemedi ? Bir sürpriz yapacakken bozulmasın diye farklı bir şey söylediğim çok olmuştur. Beyaz yalan dedikleri şey.

13.Her şey kötü gittiği zaman bir gün geçeceğini düşünmesem geçmez. Şu aralar oldukça iyi gidiyor.

14.Geceleri neredeyse hiç uyumuyorum. Daha çok kitap okumayı, yabancı dizi izlemeyi ya da öylece uzanıp kulaklığımla müzik dinlemeyi, düşünmeyi seviyorum. 

15.Başkalarına göre ben nasıl biriyim bu benim pek umrumda değil. Kendimi seviyorum ve gerçekten cana yakın, anlayışla yaklaşmayı ve yaklaşılmasını seven biriyim. Bir dengesizlik sezersem soğuduğum anda zaten bir daha eskisi gibi olmam.

16.Kurtulmak istediğim korku kelebek ve böcekler! Evet, kelebekleri çok severim fotoğraflarına bakarım tırnaklarıma oje deseni yaparım kolyeleri vardır vs. ama kelebeğin kendisi etrafımda olunca bir tuhaf oluyorum bu birden ortaya çıktı ben de anlamadım :)

17.Bazen düşünüyorum da düşündükçe daha çok "vay be" diyorum. Bazen boşvermeyi bilmeli insan.

18.En çok utandığım şey minibüste/otobüste gıcık tutup öksürmeye başladığımda diğer insanların tip tip bakması. Kendileri uzaylı çünkü başlarına gelemez.

19.Keşke ben diye bir cümle asla kurmuyorum. Çünkü şimdiki aklımı seviyorum. Tecrübeler yaşanılanlarla kazanılır.

20.Anlamıyorum o kadar kötü günümde nasılsın bile demeyen insanların bir süre sonra bana hayırsız demesini ve anlamayacağım. Yazdığım yazılar hayatım boyunca yaşadıklarımı düşünerek yazılmıştır. Herhangi birine özel değil.


Ben de yapmak isterse Özi'nin Makyaj Böcesi'ni mimliyorum :)
2 yorum:

  1. çok teşekkürler canım mimimi cevapladığın için.Çok hoş bir yazı olmuş.Çocukken o reçelli ekmekleri kapıp bizde az oynamazdık dışarda.dediğin gibi hayat çok kısa.Bende senin gibi değer gördüğüm kadar değer vermeye başladım artık. :)

    YanıtlaSil
  2. İstemez miyim anniş,biliyorsun mimleri ve hatırlanmayı çok seviyorum.Kim sevmez ki :)) Immm ama en çok seni seviyorum :* Yapıcam en kısa zamanda :))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...