Paul Mitchell Tea Tree Saç Bakım Ürünleri

Yakın zamanda sachane.com ile bir çekiliş düzenlemiştik. Bana da denemem için Paul Mitchell Tea Tree saç bakım serisinin deneme ürünleri gönderildi. Kullanmaya başladığımda, hepsini çabuk bitireceğimi bildiğim için  önceden kullandığım şampuanı bitirdikten sonra bu seriden devam etmek istedim. Neyse ki, tamamen bitirmeden fotoğraflarını çekmiştim. Bir kaç ürünü bitti bile. 
Adından da anlaşılacağı gibi çay ağacı yağlarından elde edilen, nefis kokulu 8 farklı saç ürünü var set içerisinde. Bitkisel ve doğal olmaları, hayvanlar üzerinde test edilmemiş olmaları da ayrı bir güzel. Dürüst olmak gerekirse, denememiş olsaydım, normal saç ürünlerine göre kat ve kat fiyatı daha fazla olduğundan almazdım fakat kullandığımda o kadar fark ediyor ki, sadece saçlarım değil saç derime de iyi geldiği için alınası ürünler diye düşünüyorum.

Şampuan ve Kremlerin 3 Farklı Serisi var:

Paul Mitchell Tea Tree Special, Canlandırıcı Terapi,
Paul Mitchell Tea Tree Lemon Sage, Enerji Veren Terapi,
Paul Mitchell Tea Tree Lavender Mint Nemlendirici.
Yapıları normal şampuan ve kremlere kıyasla biraz daha yoğun ve özellikle kokuları kalıcı.


Ürünler sırasıyla;

- Tea Tree Special Canlandırıcı Terapi Kremi ve Şampuanı

 O kadar keskin güzel bir nane kokusu var ki, tıpkı naneli sakızlar gibi kokuyor. Özellikle bu serinin kokusuna hayran kaldım. Kremi saçlarımı elektriklendirmiyor, yumuşatıyor. İçinde E ve C vitaminleri olduğu yazıyor. Şampuan için şunu söylemeliyim ki, ilk kullandığım andan itibaren resmen kendimi yoga yapmış gibi hissettim :)) Saç diplerime masaj yaptığımda aşırı bir ferahlık sağlıyor, anlık bir ferahlama olmuyor, duştan sonra da devam ediyor. O tatlı koku hiç bitmesin istiyorum, yıkadıktan sonra kuruttuğumda hala koku saçımda kalıyor ve saç diplerimin nefes aldığını hissedebiliyorum. 

- Tea Tree Lemon Sage Enerji Veren Terapi Kremi ve Şampuanı

Limon kokusunu bariz biçimde alıyorum, Yine bu serinin içerisinde de E ve C vitaminleri bulunuyormuş. İçinde ayrıca adaçayı var,  saçı üzerine sinen kötü kokulardan arındırıp saç ve saç derisini dezenfekte ediyor. Özellikle dışarı çıkacağım zaman sanki kasıtlı yapılmış gibi patates kızartılıyor olduğunu görünce dünyam başıma yıkılır evde. Kurtarıcım oldu :D Şaka bir yana, bu seri bana Special serisi kadar rahatlık vermese de, kokusu hoş, saçı iyi arındırıyor ve parlaklık veriyor.

- Tea Tree Lavender Mint Nemlendirici Şampuan

Lavanta, kuru saçı nemlendirir, zayıf saçları güçlendirir, saça canlılık ve parlaklık katar denmiş ürün açıklamasında. Peki öyle mi? İçinde nane de var ama, bana itici geldi açıkcası ilaç gibi kokuyor. Bir tek kokusunu sevmedim, fakat her saç rengini deneyen biri olarak maalesef harika, güçlü, parlak ve neme doymuş saçlarım yok. Bu şampuan kuruluğa gerçekten iyi geliyor diye düşünüyorum. İki yıkamada aldığım sonuç tatmin ediciydi. Her seride söylediğim gibi bu seride de E ve C vitamini bulunuyor. Saç diplerim bu şampuanda da rahatladı. 
- Tea Tree Styling Wax

İki kez kullandım. Çok hafif bir kokusu var. İçerisindeki lavanta, Lavender Mint şampuan kadar rahatsız edici değil. Aksine parfüm sıkmışsınız gibi hoş bir koku kalıyor. Kuru veya nemli saça uygulanabiliyor. Saçlarımı dalgalı olarak kullandığımda denedim, sonuç başarılıydı. Ağırlık hissi ve yapış yapış bir görüntü olmuyor.

- Tea Tree Saç ve Saç Derisi İçin Bakım

Neden şekillendiricilerin arasına koydun sorunuza cevap vereyim hemen,  boyutlarına göre fotoğrafladım :) Ürün hakkındaki düşüncelerime gelecek olursak İçinde minik tanecikleri var. Saçlarıma masaj yaparak uygulayıp 5 dakika bekliyorum ve yıkıyorum. Fazla yumuşama sağladığını söyleyemem ama arındırma konusunda oldukça başarılı. İçinde lavanta ve nane de var, ama nane daha ön planda. Yemek isteyebilirsiniz :) Ayrıca içinde karite yağı bulunuyor. Gözenekleri tıkamadan kuru saç diplerini nemlendiriyor. Bu üründe saç derimi çok rahatlattı ve ferah hissettirdi.

- Tea Tree Şekillendirici Krem

Limon ve balmumu barındırıyor içinde. Limon enerji verirken, balmumu saçın kurumasını engelliyor. Kokusu oldukça güzel ve uygulaması bir o kadar zor geldi bana. Kıvamı çok yoğun, kremsi fakat oldukça sert yapıda. Parmağımı baya bir içinde gezdirmem gerekiyor. Onun dışında saçlarımı şekillendirdiğimde kötü bir görüntü oluşturmuyor, kokusu kalıcı ve yağlı bir izlenim vermiyor.
Benim bitmesine çok az kalan Paul Mitchell Tea Tree ailem, iyi ki denemişim dediğim ürünlerden. Başlarda da söylediğim gibi özellikle kokuları ve bıraktıkları etkiyi görünce normal şampuan ve saç kremlerine bakmak istemeyebilirsiniz. 
6 yorum:

 1. Çok merak ediyorum bu markayı.

  YanıtlaSil
 2. Tea Tree serisini beğenmiştim bende:) Saç derisinde bıraktığı ferahlık hissi çok güzel. Güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
 3. selam mimlendinn :))) http://ojecanavari.blogspot.com/2013/12/mimlendim-en-sevdigin.html

  YanıtlaSil
 4. Son zamanlarda arganlı ürün kullanmaktan gına geldi, bu ürünleri de bir denemek lazım. Güle güle kullan canım.

  http://venuskadiniguzellesiyor.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...