The Balm Balm Voyage Makyaj Paleti

Gratis denince aklıma ilk gelen, parabensiz ürünleri bulunan kaliteli Amerikan kozmetik markası The Balm oluyor. Çok çok seviyorum. Retro ambalajları, ürünlerinin performansı gibi bir çok neden beni bu markaya itiyor. Buradaki Gratis yılbaşı indirimi alışverişimde edindiğim The Balm Balm Voyage Palet'i pek bir sevdim. İlk açtığımda renklere hayran hayran bakıp kısa bir süre iç geçirdikten sonra elimin çok gideceğini farkettiğim makyaj malzemelerimden biri oldu.


the balm voyage
makyajodamm
balm voyage paleti
makyajodamm

Çok eğlenceli bir teması var, ayrıca İstanbul'a yer vermiş olmaları da çok hoş. Bu paleti gördükten sonra ya benim olmalı ya da benim olmalı dedim. Arka kısmında 16 adet far ve 3 adet allık, dudak renklendirici olarak kullanılabilecek krem ürünlerin fotoğrafı yer alıyor.


the balm voyage palet
makyajodamm

Kapağını açtığım zaman beni böyle sevimli mi sevimli bir ayna karşıladı. Pasaport şeklindeki tasarımı ve pasaport fotoğrafının konduğu bölümdeki ayna çok güzel düşünülmüş. 


far paleti
makyajodamm

Palette ışıltılı ve mat olmak üzere 16 adet far bulunuyor. Paletin alt kısmında ise toz ve krem ürünlerin ayrılmasını sağlayan minik bir kapakçık var. Toz ve krem ürünlerin birbirine karışması renkleri bozduğu için hiç de hoşlanacağım bir durum değil zaten. Farların isimleri harf ve rakamlardan oluşuyor. Bir kabin havası yaratılmış, farlar koltuk numarası gibi adlandırılmış. Tozutma olayı maalesef ki var, ama ben bu paletteki çoğu rengi sevdiğim için beni soğutamadı diyebilirim. Baz kullanmadan uygulamama rağmen kalıcılıklarını başarılı buldum. Bazla çok daha uzun süre beni idare ediyorlar. Renklere daha yakından bakalım;


the balm farları
makyajodamm

A4 içinde mavi beyaz pembe olmak üzere minicik ışıltıları olan bir kömür rengi. Farı sürdüğümde disko topu gibi aşırı parlaklık vermiyor ve bu benim hoşuma gitti elbette. B4 ışıltılı bir kahverengi. C4 kırmızı alt tonlu ışıltılı bir kahverengi. D4 ışıltılı, baya koyu bir yeşil, zeytin yeşili gibi bir rengi var.
A3 metalik görünümlü, gümüş renginde ve rengini çok iyi veren yumuşacık bir far. B3 mat yapıda, koyu gri bir renk. C3 mat, açık kahverengi. D3 ise şampanya-altın renginde ışıltılı bir far.


makyaj paleti
makyajodamm

A2 Mavi ışıltıları olan mor bir renk. Palette en çok tozutan far diyebilirim. B2 ışıltılı, su yeşili renginde. Bu da biraz fazla tozutuyor. C2 ise tam bir turkuaz rengi. içinde ışıltılar var fakat daha çok mat bir yapıda. D2 ışıltılı, sürümü yumuşak ve pembemsi bir şampanya rengi.
A1 açık pembemsi bir renk, yapısı biraz kremsi ve ışıltılı. B1 yine fazla tozutan, bej ve mat bir renk. Bu rengi tüm göz kapağıma uyguluyorum. Çok hoş duruyor. C1 çok açık bir sarı renk. D1 ise altın ışıltıları olan orta koyu bir sarı.


the balm voyage makyaj
makyajodamm

far paleti
makyajodamm
Alt kısmında bulunan krem ürünleri ise, Second Officer, First Officer ve Captain olmak üzere kırmızı, şeftali-turuncu ve tatlı bir pembe renkten oluşuyor.Second Officer ve Captain'e kıyasla First Officer daha kremsi ve yumuşak yapıda. Kalıcılıkları ortanın biraz üzerinde. 

göz farı seti
makyajodamm

Küçük kapakçığın üstünü de es geçmemişler, kullanılabilecek 4 farklı renk kombini önermişler. Bu paleti kullanan biri olarak 79 tl'ye değil de, %40 - %50 indirimle alınırsa tadından yenmeyecek bir palet olduğunu söyleyebilirim. 


9 yorum:

 1. Canım güle güle kullan gördükçe içim gidiyor Ankara'da hiç bir Gratis'de mevcut değil sağolsunlar o kadar dağınık mağazaları. Bir türlü bulamadım. Sen bari benim yerime de kullan. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de The Balm'ın far bazını bulamıyorum hiçbir yerdee :))

   Sil
 2. İlk incelediğimde renkler bana göre değil demiştim ama gördükçe alışmaya başladım sanırım :) Güle güle kullan ^^

  YanıtlaSil
 3. Far sevmediğim için almıyorum ama çook güzel görünüyor! :) güle güle kulllan

  YanıtlaSil
 4. ben bu paletten aldım çok çok güzel fiyatını hak eden bir ürün bence

  YanıtlaSil
 5. Nereden alınıyor ve fiyatı nedir acaba?

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...