Pure Beauty CC Krem

Flormar'ın buradaki CC kreminden sonra, ikinci deneyimim Watsons'larda satılan Pure Beauty markasının CC kremi oldu. İnstagramda da günlük yaptığım makyajlarda hangi ürünleri kullandığımı ara sıra paylaşıyorum. Ve bu ürünü merak edenler de çok olduğu için daha fazla yazısını geciktirmek istemedim.

Ambalajı açık pembe renkte, şık ve sevimli. Üzerinde hafif ışıltılar var. Pure Beauty CC Krem; Paraben, Lanolin ve alkol içermiyor. İçindeki pembe çiçek kapsülü ve kırmızı görünüm önleyici inci teknolojisi ile cilt tonunu düzenleyip, aynı zamanda nemlendiriyor. Kore üretimi bir ürün. 


cc krem
makyajodamm


İlk uyguladığımda, bir süre sonra içindeki minicik ışıltıları farkettim. Bariz bir şekilde disko topu gibi bir etki yaratmadığı için, ilk defa böyle ışıltılı bir ten makyajına içim ısındı. Doğal, sağlıklı bir görünüm veriyor. Bendeki rengi Natural. Yüzümle tam uyum sağladı. Kapatıcılık konusunda, hiç yok diyemem ama azın bir tık ilerisinde :) Yanağımdaki kırmızı renge bürünmüş "ben buradayım" diyen sivilcemi tam olmasa da örttü, cilt tonumu eşitledi. Çok memnun kaldım. Kullandıktan sonra da, sivilcelenme gibi bir durumla karşılaşmadım. Altına baz uyguladığım zaman daha kalıcı olsa da, tek başına uyguladığımda da orta kalıcılığı var. Daha önceden bu ürünle tanışmadığım için üzüldüm bile diyebilirim. Yanakları çabuk kızaran biri olduğumdan, tüm yüzümün rengini eşitleyip pul pul görünüm vermeyen bu CC kremi kesinlikle tavsiye ederim. Pure Beauty CC Kremi parmaklarımla da uyguladım, fırça ve süngerle de denedim. Parmaklarımla ve fırçayla uyguladığımda ikisinden de memnun kaldım. Sünger ürünü neredeyse hiç belli etmedi yüzümde. Bu yüzden süngeri tercih etmiyorum. Yapısı kalın değil, çok akışkan olmayan, kolay dağıtılan ve buram buram olmayan çok hafif, hoş bir kokusu var. Özellikle koku hassasiyeti olan kişiler için bu artı bir avantaj. 


İçeriğinde SPF30 PA++ bulunuyor. SPF'nin güneş koruma faktörü olduğunu bilmeyen yoktur. 
- Peki PA nedir?
UV Koruma süresini belirtir. Yanındaki + işaretleri ise, ne kadar süre koruduğunu gösterir. Yani PA++; UVA'ya karşı 4-8 saat koruma sağlar demek oluyor.
UVA, ozon tabakasının süzemediği ışınlardır. Deriyi erken yaşlandıran, cilt elastikiyetini kaybettiren ışındır.Eğer bu ürünü denemeyen, denemeyi düşünüp kararsız kalanlar varsa, mutlaka Watsons'a uğramalı.
pure beauty ürünleri
makyajodamm


4 yorum:

 1. bilgiler için teşekkürler pure beauty yi kore markası olduğu için merak ediyordum,fiyatı ne kadar peki öğrenebilir miyim ?

  YanıtlaSil
 2. Ambalajının rengi bile gel beni al diyor sanki =)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba çok şık bir blog izleyiciniz oldum. Beni de izlerseniz sevinirim
  Sevgiler
  www.pisimel.com

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...