Yeni Keşfettiğim Tırnak Sertleştiren ve Hızlı Uzatan Bakım

Hiç vazgeçemediğim ürün olan Dax Sulphur'u kullanmaya hala devam ediyorum, bittikçe tekrar almaya da devam edeceğim. Daha önce menekşe yağı ile beraber Dax Sulphur'u kullanarak güçsüz, yavaş uzayan tırnaklarımı güçlü bir şekilde hızla uzatmayı başarmıştım. Tabi o dönemler neredeyse hiç oje sürmüyordum, sürekli bu ikiliyle bakım yapıyordum. Ama oje sürmeye başlayınca bol bol asetonla da tırnaklarım tekrar güçsüzleşmeye başlamıştı. 

Her zaman gittiğim bir aktardan tekrar menekşe yağı almaya, uzun zamandan sonra eski bakımımı yinelemeye karar vermiştim. "Tırnaklarımı sertleştirecek, hızlı uzamasına yardım edecek bir yağ istiyorum, menekşe yağı çok iyi gelmişti" dediğimde bana buğday yağını önerdi. Daha sonra kısa bir sessizlik ardından aklına bir şey geldi ve eşini çağırdı, tırnaklarını gösterdi. Çok hoş, uzun ve sert tırnakları vardı. Kendi uyguladığı bakımı benimle paylaştı.

menekşe yağı
makyajodamm

Kayısı yağı, buğday yağı ve menekşe yağını bir kaba tek kullanımlık olacak şekilde azar azar döküp karıştırıyorum. Daha sonra tırnak ve tırnak etlerime sürüp, fazla bastırmadan nazikçe masaj yapar gibi yağları yediriyorum. Hatta biraz fazla bırakıyorum üzerinde, 2-3 dakika kadar bekleyip daha sonra Dax Sulphur'u da bolca sürerek masaj yapıyorum. Artık ellerimi kullanamayacak duruma geliyorum ki, bu yüzden eldiven kullanıyorum. Eldiven içinde ellerimi 20 bazen 30 dakika bekletip, sonra bol suyla iyice duruluyorum. Tırnaklarımı fırçalıyorum ve nemlendirici el kremimi uyguluyorum. Kısa zaman içinde farkı hissettim, kırılan bir tırnağım çok kısa zamanda uzamaya başladı ve tabi diğerleri de. Sonuç olarak tırnaklarım sertleşmeye başladı ve hızlı uzuyorlar uçları da biraz beyazlıyor gibi geldi bana. Kullanım önerisi haftada iki kez ama, ben bazen fazla da yapıyorum.

Tırnak ürünlerini kullanmayı, denemeyi seviyorum ama böyle yağlar daha çok içime siniyor yine de. Tırnaklarınız güçsüz, yavaş uzuyorsa kayısı yağı, buğday yağı ve menekşe yağı üçlüsünü kesinlikle öneririm. Denemeden nasıl sonuç vereceğini bilemezsiniz. Dax Sulphur'u ben kendim gruba dahil ettim :) Aktarın önerisi bu üçlüydü. 5 yorum:

  1. Benimde böyle bir küre ihtiyacım var çünkü çabuk kırılıyor ve zor uzuyorlar.. Paylaşım için teşekkürler ^^

    YanıtlaSil
  2. Tam ihtiyacım olan bakım. Tırnaklarım bu aralar kırılıyor, uzamıyor. :( Hatta ikiye ayrılıyor. En kısa zamanda deneyeceğim. :)

    YanıtlaSil
  3. BEN BU URUNU GİTTİ GİDİYORDAN 1 HAFTA ONCE SİPARİŞ ETTİM 14 TLYE ALDIM YAKLASIK 5 TLDE KARGO UCRETI VERDIM CUNKU PİYASA YOK BU URUN VE 1 HAFTADA GÖRÜNEN ETKİ HARİKA DİYEBİLİRİM YILRLDIR UZATAMDIGIM TIRNAKALRIMA RTIK UZUN ETLERİM YOK VE COK SERTLLER :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...