Otacı Bitki Özlü Şampuan Limonlu-Zeytinyağlı

Otacı markasının ürünlerini severek kullandım, severek kullanmaya devam ediyorum. Daha önce buradaki  argan saç maskesini kullanıp oldukça memnun kalmıştım. Sabununu da öyle. Bitki özlü şampuanında beni ilk çeken şey o keskin limon kokusu olmuştu. Buram buram güzel bir koku geldi burnuma. Çok beğendim.

otacı şampuan
makyajodamm

Sırf ön yargım yüzünden bu şampuanı koklamayı bile düşünmemiştim alışveriş yaptığım zamanlarda. Gözüme takılsa da es geçiyordum. Çünkü çoğu limonlu ürünler yapay kokuyordu. Limonu ara sıra tek başına da yiyen, seven biri olarak özellikle limon kolonyalarını sevemedim bir türlü. Blogger buluşmasında Otacı markası da sponsorlardan biriydi. Bu şekilde tanıştım bu şampuanla. Ve iyi ki tanışmışım diyorum.

İlk şampuanlamada saçlarım pek köpürmüyor. İkincisinde mükemmel köpürüyor ve o keskin kokusu yüzünden uzunca saç diplerime masaj yapar hale geldiğimi farkettim :) Koklamalara doyamadım diyebilirim. İçeriğinde sadece limon yok, %100 doğal sızma zeytinyağı da var. Limon ışıltı ve enerji verirken, saf zeytinyağı bakım yaparak yumuşaklık veriyor. Durulanması çok kolay. Vaad ettiği gibi saçlarım doğal ışıltısına kavuşuyor. Kendine geldiğini farkediyorum. Bitmek üzere ve bittiğinde tekrar alabilirim.  

SLES (Sodium Laureth Sulfat), SLS (Sodium Lauryl Sulfat), Sülfat gibi tahriş edici maddeler içermiyor. Temizleyici ana maddesi Ecocert (Organik) sertifikalı. Silikonsuz, parabensiz bir ürün. Sentetik yağ, mineral yağ, opaklaştırıcı gibi katkı maddeler yok. Şampuan sarı renkte ve boyar madde yok, doğal limondan gelen bir renk olduğu yazıyor. Ayrıca hayvanlar üzerinde de test edilmeyen bir ürün. Artıları o kadar çok ki, sevmemek için hiç bir neden yok. Kesinlikle tavsiye ederim.
makyajodamm

6 yorum:

 1. Otacı ürünlerini çok merak ediyorum. Bu şampuanı da listeme ekleyeyim. Kendime yasak koyduğum için bir şey alamıyorum bu aralar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yasağı bende koyuyorum ama maalesef olmuyor :))

   Sil
 2. Bende saç kremi var ( karışık bitkilerden olan) mis gibi kokuyor :)

  YanıtlaSil
 3. saç renginde bir açılma oldu mu acaba?

  YanıtlaSil
 4. Merhaba :) Ben otacının 10 bitkili şampuanını kullanmıştım ama sanki saçı sert yapıyor böyle doğala yakın ürünler :) Bloğuma beklerim yeniyim daha :*

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...