Real Techniques Core Collection

Real Techniques fırçalarının Kozmela sitesine gelmesiyle beraber en çok almak istediğim fırça olan Expert Face Brush'a kavuşmuştum. Yazısı için buraya tıklayabilirsiniz. Çok ama çok severek kullanıyorum! Aklımda olan ikinci şey ise Core Collection setiydi. Nihayet onu da yazmanın vakti geldi. 

Ayrıca daha önce de söylemiştim, Migros'larda ve Migros sanal markette de Real Techniques fırçalarını bulabilirsiniz. Dermo Market sitesinde de var. Böyle ürünler Türkiye'ye gelince ayrı bir sevinç oluyor. Edinmek isteyen herkes gümrük problemini sorun etmeden internetten rahatça alışveriş yapabilir veya bizzat Migros'a giderek görüp alabilir.

core collection set
makyajodamm

Core Collection, yine plastik, sağlam güzel bir kutuda geliyor. Seyahate çıkarken de kullanılabilir. İçinde; Buffing Brush, Detailer Brush, Pointed Foundation Brush ve Contour Brush olmak üzere 4 adet fırça bulunuyor. Özellikle Buffing Brush ve Contour Brush için çok istiyordum. Fırçaların kılları Expert Face Brush'ta da bahsettiğim gibi taklon kıllardan oluşuyor.


real techniques fırçalar
makyajodamm


Fırçaların yanında bir de, stand olarak da  kullanılabilen cırt cırtlı dediğimiz tarzda yandan kapanabilir, askılı, kullanışlı bir çanta var.


core collection set
makyajodamm
real techniques
makyajodamm


Bu çantayı fırçaları ters kurutmak içinde kullanabilirsiniz. Fırçaları yıkadıktan sonra çantayı tamamen açarak ters biçimde diklemesine koyduğunuzda gayet güzel kuruyorlar. Fırça koruyucuya bile gerek kalmıyor. Buraya tıklayarak evde kendiniz de fırça koruyucunuzu yapabilirsiniz.


Gelelim fırçalar hakkındaki görüşlerime;


real techniques öneri
makyajodamm


Buffing Brush, başta da belirttiğim gibi bu sette en çok merak ettiğim iki fırçadan biriydi. Expert Face ile dönüşümlü kullanıyorum, oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Likit fondöteni harika uyguluyor, homojen dağıtıyor. Bir diğer güzel yanı da, ürünü emmiyor olması. Yumuşacık br fırça. Setteki en favori fırçam oldu. 


detay fırçası
makyajodamm


Detailer Brush, ufacık bir fırça, ufak noktalara kapatıcı uygulamak için oldukça ideal ama, ben bunu dudak fırçası olarakta kullanıyorum. Gayet güzel sonuçlar veriyor. Bu fırçayı da çok sevdim.


fondöten fırçası
makyajodamm


Pointed Foundation Brush, fondötenden ziyade göz altı kapatıcısı uygulamada daha güzel sonuç veriyor bana göre. Normal fondöten fırçalarına oranla biraz daha küçük. Fondöten uygulamada da fena değil. Çok da kolay temizleniyor. 


kontur fırçası
makyajodamm


Contour Brush, beklentilerimi karşılayan, yumuşacık tüyleri olan bir fırça. Kontur yapmayı bu fırçayla daha çok sevdim! Kesinlikle verdiği sonuca bayılıyorum. Bu fırçayla harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca allık, toz highlighter konusunda da gayet başarılı. 


core collection fırça seti
makyajodamm


Eğer Core Collection setini almayı düşünenler varsa, mutlaka alın derim. İşe yaramayan bir fırçası kesinlikle yok, sonuçları harika.

makyajodamm

5 yorum:

  1. Güle güle kullan ben de aldım ama daha denemek kısmet olmadı.

    YanıtlaSil
  2. Şu fırçaları tek tek satsalar keşke… Buradaki kontur fırçasını istiyorum, sonra tekli allık fırçasını, sonra göz fırçası setinden birkaç fırçayı…

    YanıtlaSil
  3. Ay sonunda bir uğrayacağım migros markete:) Çok beğendim

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...