Mükemmel Krepeli Saçlar İçin 6 Adım !

Hacimli görünen kabarık saçları seviyorsanız, bu yazı tam size göre ! Etkileyici biçimde kabarık bir görünüm elde etmek mümkün. Krepe yanlış uygulamayla anında sönebilir, ve istediğiniz sonuca ulaşamadığınız gibi, zaman kaybınızda olur. 6 adımda sonucundan memnun kalacağınız güzel saçlara ulaşabilirsiniz. İşte püf noktalar;
krepeli saçlar
makyajodamm
Hacim veren şampuan ve saç kremi: Saça hacim veren şampuan ve saç kremleri, hoş sonuçlar veriyor. Dikkat edilmesi gereken nokta; kuru saçlar için olan şampuan ve saç kremi kullanırsanız, saçınızın krepesi fazla dayanmaz ve düşer. Hacim veren şampuan ve saç kremi bu yüzden tercih edilmeli. Saçınızın ağırlaşıp yağlanmasına neden olacak bir ürün kullanmamış olacaksınız.

Isıdan Korunma: Saçlarınız hafif nemliyken, ısıdan koruyucu ürünler kullanarak, yıpranmasını önleyebilirsiniz. Yine saçı ısıdan koruyan ürünlerin de hacim verme özelliği olması, krepeyi daha dayanıklı hale getirir. 

Saç Kurutma: Saçınızı kuruturken, kafanızı aşağı doğru eğerek kurutursanız, krepe için çok güzel bir zemin hazırlamış olursunuz. İyice kuruttuktan sonra saçlarınızı düz tutarak hafif fönleyip tarayın.

Önden Başlayın: Burada dikkat edilecek nokta; saçlarınızın hangi kısmının kabarık durmasını istiyorsanız, ona göre bir alan belirleyip krepeye ön kısımlardan arkaya doğru başlamanız. Bu sayede arkadaki saçları kabartırken, ön kısımdaki saçları da birleştirmiş olacaksınız. Arka taraftan krepeye başlarsanız, bozulması kolay olur. İşlemi tamamladıktan sonra hafif spreyle hemen düşmesini engelleyebilirsiniz.

Düzeltin: Saçları krepeledikten sonra, düzeltme zamanı geldi. Sık dişli bir saç fırçasıyla fazla bastırmadan kabarıklığın üzerinden hafifçe tarayın. Karmaşık görüntüyü ortadan kaldırın. 

Saç Spreyi: Saçlarınızı krepeleyip, üstünden hafif tarayarak düzelttikten sonra artık topuz, at kuyruğu gibi işlemleri yapabilirsiniz. Saçınıza şekil verdikten sonra yüksek sertlik derecesinde bir saç spreyi kullanırsanız rüzgardan, fazla hareket etmekten dağılmaz.


Eeh! Amma zahmetli geldi bu şimdi gözüme diyorsanız da, benimde satın almış olduğum ve sonucunu beğendiğim bu saç şekillendiricilerden alabilirsiniz. Ben internetten 6 tl gibi bir fiyata almıştım. 


makyajodamm


Renk seçenekleride mevcut. Eğer edinmek isterseniz, 'Bumpits Big Happie Hair Saç Şekillendirici' olarak internette aratıp, ürünlere ulaşabilirsiniz.
makyajodamm

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...