Real Techniques Starter Set / Göz Fırça Seti

Real Techniques Starter Set, çok istediğim bir fırça setiydi. Oldukça merak ediyordum. Kullanan kişilerin, çoğunlukla beğenmiş olduklarını görünce bende denemek istedim. Kullanmaya başladığımdan beri elimden düşürmediğim bu fırça setini yazmanın vakti geldi. 


rt starter fırça seti
makyajodamm

Starter Set; diğer RT fırçaları gibi yine plastik sağlam bir ambalajda. İçinde 5 adet göz fırçası ve Core Collection'daki gibi stand olarakta kullanılabilen siyah bir çanta bulunuyor. 


real techniques starter set
makyajodamm


rt göz fırçaları
makyajodamm

Yakından görünüşleri bu şekilde. Mor renkleri ve fırça yapılarıyla çok sevimli görünüyorlar.


real techniques göz fırçası
makyajodamm

Base Shadow Brush: Tüm göz kapağıma açık renk far uygulamak için kullanıyorum. Farı dağıtma konusunda da oldukça iyi. 

Deluxe Crease Brush: Farı eşit dağıtıp soft bir sonuç veriyor. Karıştırma işleminde olduğu kadar, kontur uygulamada ve göz altı kapatıcısı uygulamada da oldukça başarılı buluyorum. Hafif tombul ve yumuşak yapısı var.

Accent Brush: Alt kirpik diplerine farı kolayca uygulamaya yarıyor. Göz pınarlarımı aydınlatmak içinde kullanıyorum. Bu minik fırçaya da devamlı elim gidiyor. 

Fine Liner Brush: Likit veya gel eyeliner uygulamak için olan bu fırça, daha çok kalın eyeliner çekmeye yarıyor. İnce olarak uygulaması biraz zor. Birkaç denemeden sonra elim alışsa da, bu set içinde en az sevdiğim fırça oldu diyebilirim.

Brow Brush: Kalın olduğundan dolayı, kaş için kullanılabilirmi diye tereddüt etsemde, yumuşacık ve açılı olmasının gayet avantajlı olduğunu farkettim. Doğal sonuçlar veriyor. Ayrıca keskin eyeliner görüntüsünü yumuşatmak, buğulu bir makyaj elde etmek istediğimde de kullanıyorum.


real techniques makyaj fırçası
makyajodamm

Uzun lafın kısası, fırçaların yapısı yumuşak, verdiği sonuçlar bana göre tatmin edici. Aldığıma pişman olmadığım bir fırça seti. Dökülme sorunuyla karşılaşmadım. Hem elde yıkadım, hem Mac Brush Cleanser ile temizledim. İkisinde de tek kıl dökülmedi. Umarım böyle devam eder. Makyaj yapmayı seven biri olarak, elimin altında böyle fırçaların olmasına ihtiyacım vardı. Göz fırçalarımın arasında buradaki Ecotools 6'lı Göz Fırça Seti ve Starter Set devamlı temiz tutmaya çalıştığım, kullanıma hazır halde olmalarını istediğim favori fırçalarımdan. Almayı düşünenlere tavsiye ediyorum.
makyajodamm

2 yorum:

  1. Şu an tam ihtiyacım olan şey. Flormar'ın fırça setini almıştım. her makyajda kılları dökülüyor. Hiç memnun değilim. Bu oldukça beğeniliyor. Ben de deneyeceğim inşallah. :) Güle güle kullan sen de.

    YanıtlaSil
  2. çok güzel bir setmiş.sizde süper resimlemişsiniz teşekkürler

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...