The Balm Nude Dude Volume 2 Far Paleti

Gratis'te hala indirim varken, buradaki alışverişimde aldığım The Balm Nude Dude paletini hemen bol fotoğraflarla sizlere göstermek istedim. %50 indirimle 30 liraya gelen bu far paletine bayıldım! Nude Tude paletin kardeşi Nude Dude kesinlikle ilk paletle birebir aynı değil.


the balm nude dude
makyajodamm

Şu görüntüye benim gibi bitenlerdenseniz zaten koleksiyon için bile kapmanız olası. 


the balm nude dude far paleti
makyajodamm

Paletin içinde toplam 12 adet far bulunuyor. Birde hemen hemen her paletinde olduğu gibi The Balm uygulama fırçası var. Erkek modellerle süslenmiş ve kusursuz, muhteşem, güvenilir gibi isimler seçilmiş eğlenceli bir palet olmuş. Bütün farların isimleri "f" harfiyle başlıyor :) 


the balm yeni far paleti
makyajodamm

Renkleri daha yakından görelim;


the balm nude dude far paleti
makyajodamm

Fearless: Mat bir nude renk. The Balm Meet Matt(e) paletindeki Matt Smith isimli farıyla hemen hemen aynı. Far paletlerinin çoğunda bu şekil tenle bütünleşen bir renk mutlaka var zaten. Tüm göz kapağına uygulamak için ideal olan bir far.

Flawless: Hafif sütlü kahveye kaçan bir renk ve mat. Bu tonları çok seviyorum.

Firm: İçinde gold ışıltılar bulunan bronz ve oldukça pigmentli bir far. 

Flirty: Yine bu farda da gold ışıltılar var. Minik oldukları için göze pek batmıyor. Lila gibi dursa da, uygulandığında pembelik veriyor.

Fabulous: Altın rengi ışıltıları olan, oldukça yumuşak ve çok açık sarı bir far.

Faithful: Altın ışıltılı, şampanya rengine yakın bir renk. 

Fit: Bronz ve şampanya renginin karışımına benzeyen oldukça pigmentli bir far. Ve evet yine altın ışıltıları var.

Feisty: Bu farın rengini çok çok sevdim. İçinde minik ışıltılar var fakat, diğerlerine göre daha az. Gül kurusu rengi desem doğru olur sanırım.


the balm far paleti
makyajodamm

Friendly: Siyaha benzese de, aslında koyu mor-koyu kahve arası bir rengi var.

Fierce: Oldukça yoğun ışıltıları olan koyu bir yeşil. Fakat rengi biraz griye kaçıyor. 

Funny: Altın ışıltılı demekten gına geldi, biliyorum size de okumaktan gına geldi ama, yine altın ışıltılı. Kızıl-mürdüm arası bir rengi var. Ve yine çok pigmentli.

Fine: Altın ışıltılı :) Koyu gri-kahve arası bir renk.Fotoğraflar gün ışığında çekildi.

the balm nude dude swatch
makyajodamm
Tozutma problemi var ama sanki Nude Tude paletine göre biraz daha az. Işıltıları çok abartı değil ve renk tonları sevdiğim tonlardan oluşuyor. The Balm Nude Dude palette sadece Fearless ve Flawless mat.


nude tude vs nude dude
makyajodamm

Alttaki isyan eden palet Nude Tude, Bir de siz bakın istedim.


the balm nude dude volume 2 palet
makyajodamm

Sonuç olarak, çok severek kullanacağım ve The Balm koleksiyonumda mutlaka olması gerektiğini düşünüp aldığım bu paleti iyi ki almışım. 30 tl'ye tadından yenmez diyor ve kesinlikle tavsiye ediyorum. 
makyajodamm

10 yorum:

 1. Ben de bugün okul çıkışı koşa koşa gittim aldım senden görüp :D Bazı renkler diğer balm paletlerindeki renklerle aynı ama baya beğendim yine de özellikle Fiesty ve Fit renklerini :)

  YanıtlaSil
 2. Nude Dude paleti cıkar cıkmaz herkes tarafından ürün incelemesi yapılmaya baslandı ve en incelemeyi senin blogunda buldum ellerine saglık :) butun gratislerde tükendigi icin bir türlü alamadım umarım en yakın zamanda alırım bende :( sevgıler makyajformulleri-ecemyazıcı

  YanıtlaSil
 3. ama ama ama çok guzel uf :( artık birdahaki indirime istanbulda olursam :(

  YanıtlaSil
 4. Bence nude tude paletindeki renklerin yarısından fazlası yeni palete çok çok yakın. Çünkü renkler tam olarak aynı olmasa da göze sürdüğümüzde aynı görüntüyü alıyoruz. Bence daha farklı renkler seçebilirlerdi. Mesela mat ten rengi ya da kemik rengi gibi. Duochrome nude renkler oluşturabilirlerdi. Sonuçta bu tarz renkler zor bulunan türden. Yeni palet içerisindeki bir çok yakın renk the balmın diğer paletlerinde mevcut. Şahsen, İlk kez The Balm paleti alacaklar için iyi olmuş diye düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
 5. gulegule kullan canım bu far paletini cok merak ediyorum:) sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Aralarında pek renk farklari yok sanki

  YanıtlaSil
 7. Çoğu insan iki paleti birbirine benzetmiş ama incelendiğinde orta gruptaki renkler özellikle birbirinden farklı. Nude tude daha açık ve daha koyu (pembe ve kahve tonlar) renklere hakimken yeni palet gül kurusu, lila, şampanya gibi orta tonlarda gezinmiş ki şu feisty rengine bayıldım. Bulabilirsem ben de alacağım :)

  YanıtlaSil
 8. Tam benim renklerim çok güzel :)

  YanıtlaSil
 9. Çok güzel bir inceleme yazısı olmuş. Eline sağlık. Ben de bulduğum yerde alacağım ama henüz bulamadım.

  YanıtlaSil
 10. İndirim zamanı çok canım çekmişti ama alamamıştım yılbaşı indiriminde önceliğim arasında:)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...