Mini eBay Alışverişim

Uzun zamandır yabancı blogger ve youtuberlarda gördüğüm ve aklımda yer eden bir ürün vardı. Bolca fotoğraf ve video ile adım adım uygulamalarını görüyor, "ayy almazsam çatlarım" diyordum. Sonunda canıma tak etti ve eBay'den sipariş verdim. 

Son zamanlarda gümrük problemleri konuşuluyordu. Çoğu ürün takılıyordu ama gözümü kararttım. İlk yaptığım şey; her zamanki gibi satıcıların geri dönüşlerine ve puanlarına bakmak oldu. Güvenilir bir satıcı bulduktan sonra bir müddet sorularımla boğdum fakat, cevaplar çabuk geldi ve ilgiliydi. Siparişim gelene kadar bir problem yoktu.

siyah nokta maskesi
makyajodamm
Daiso Japan Natural Pack Charcoal Peel Off Mask, denemek için sabırsızlandığım bir ürün. Bu aralar siyah noktalara kafayı takmış bulunmaktayım. Ürünü internetten aratarak video ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. 


Bana geliş süresinden bahsetmem gerekirse; 15 Aralık'ta siparişimi verdim ve 2 Ocak yani bugün elime ulaştı. Paket üzerine hediye yazılmasını da rica ettim.

Çok uzun sürmemesi beni memnun etse de, satıcıya olan güvenim sarsıldı. Çünkü 2 paket olarak belirtilmişti ve bana 1 paket göndermiş. 9,40$ verdim ve neredeyse iki ürün fiyatına tek ürün almış oldum. 22 tl gibi bir fiyata denk geldi. En azından biri geldi ona da şükür tabi. Satıcıyla hemen iletişime geçtim hayal kırıklığımı belirttim.

Güncelleme: Satıcı bana geri dönüş yaptı. Özür dileyerek bir ürün daha göndereceğini belirtti. :) Bakalım gelecek mi.

Şaka bir yana; en kısa zamanda kullanıp fikir sahibi olduktan sonra blogumda yer vereceğim. 

Güncelleme: Söylediği gibi ikinci ürünümü de göndermiş. Elime ulaştı. Gerçekten ilgili, hatasını kabul eden ve çözüme giden bir satıcı.
siyah nokta
makyajodamm
makyajodamm

2 yorum:

 1. güle güle kullan canım yorumlarını bekliyorum =)
  yalnız ben bu yurtdışı alışverişlerinden yana şanssızım sanırım. 24 kasım da sipariş verdim. hala yurtdışında transitte gözüküyor. güvenilir bir satıcıydı puanları geri bildirimleri iyiydi. sorularımın geneline yanıt verdi. 2 ay gözüküyor teslimat tarihi o yüzden hala bekleme süresi vermiş site. ama ürün türkiyeye giriş yapamadı bir türlü. ne yapmamı önerirsin? bana göre daha tecrübelisin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :)
   Gerçekten şans işi. Geri bildirim-puan vs. ne kadar iyi olsa da maalesef. 10'da 1 olur bizi bulur :)
   Benim kargo bilgilerim hiç girilmemişti. Göremiyordum.
   Satıcıya mesaj yollayıp sorduğumda ürünü gönderdiğini, en geç Ocak başında geleceğini söyledi tahminen. Ki öylede oldu.
   Yani bazen kargo bilgileri yanıltıcı olabiliyor. Satıcıyla iletişimde kalmaktan başka çare yok..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...