Scholl Velvet Smooth Express Pedi | Elektronik Ayak Törpüsü

Buradaki alışverişimde almış olduğum Scholl Velvet Smooth Express Pedi, kullanmaya başladığımdan beri çok sevdiğim bir ürün oldu. Almayı kafama takmıştım, hayal kırıklığına uğramayı da göze almıştım elbette. Ama kesinlikle hayal kırıklığı olmadı.

scholl elektronik ayak törpüsü
makyajodamm
scholl velvet smooth kullanan
makyajodamm
Dış görünüşü bu şekilde, kapağı ince ve çok çabuk çiziliyor fotoğrafta da gördüğünüz üzere. Fakat tam kapandığı için koruma görevi görüyor. 

elektronik ayak törpüsü
makyajodamm
Paket içinden pilleri takılı halde çıkıyor. 4 adet AA Pil ile çalışıyor. Pilli olması hoşuma gitti.

 Şarjlı olunca tam kullanmaya yeltenirken pat diye kapanabilme ihtimali var. Bu da benim için sinir edici bir durum. Pili bittiğinde hemen yenisini takıp kullanmak güzel oluyor. 

scholl velvet smooth express pedi
makyajodamm
Bir adet silindir başlık bulunuyor. Oldukça sağlam ve iş görür durumda. 

scholl elektronik ayak törpüsü yorumları
makyajodamm
Kullanım bittiğinde, ürünün sağ tarafında gördüğünüz "eject" düğmesine basıp silindir başlığı yavaşça çıkarıyorsunuz. Cihaz su geçirmez olmadığı için; cihazın ana gövdesini temiz ve nemli bezle temizlemek gerekiyor. 

sertleşmiş ayak tabanı
makyajodamm
Silindir başlığı çıkardıktan sonra ise, muslukta yıkamak yeterli. Hemen temizleniyor. Cihazın ana gövdesini ve silindir başlığı kuruttuktan sonra, silindir başlığı yerine takarak koruyucu kılıfı geçiriyorsunuz.

ayak bakımı
makyajodamm
Görmüş olduğunuz gibi, gümüş renkte olan bir halka var. Orayı sola doğru çevirdiğinizde cihaz çalışmaya başlıyor ve kuru, temiz ayaklarımı pürüzsüzleştirmek için hazır hale geliyor. Kapatmak için ise sağa çevirmeniz yeterli. (Cihaz epilasyon aleti gibi ötüyor :) )

Kullanırken biraz kenara köşeye sıçrayabilme ihtimali olduğu için, ayaklarınızın altına genişçe bir şey sermenizi veya bu işlemi banyoda yapmanızı tavsiye ederim. Ölü deriler baya pul pul dökülüyor.  İlk kullanımda farkı gerçekten gördüm fakat, düzenli kullanımda kesinlikle daha iyi sonuç verecek. Kullandığınız andaki yumuşaklık devamlı kalmayacağı için düzenli kullanım önemli. 

Kuru ve temiz ayaklarımda gezdirerek orta derecede baskı uyguluyorum ve rahatlama hissediyorum. Fazla bastırırsanız cihaz otomatik olarak duruyor.Yıkadıktan sonra kurulayıp nemlendirici bir ayak kremini masaj yaparak sürüyorum. Sürerken pamuk gibi bir his oluyor. (Kullanım sonrası ayaklarımı yıkadıktan sonra ayak banyosunda ferah ferah beklemekte harika oluyor.)

Scholl Velvet Smooth Express Pedi; reklamlarda gördüğümüz fazla kurumuş-sertleşmiş topuğu ilk ayağa değdiğinde öyle kaymak gibi yapabilecek bir cihaz değil tabiki. Adı üstünde, reklam. Bunun için biraz zaman ayırmanız şart.

Kısacası, ayak bakımı gerçekten insanı rahatlatıyor. Bütün yükü çekiyorlar ve ayaklar rahatlayınca bütün vücut rahatlıyor. Ayaklarınızda az yada çok, sertlik vs. varsa mutlaka edinmenizi tavsiye ederim. Fazla baskı uygulandığında kendiliğinden durduğu için, ayaklarınıza zarar verme ihtimali de minimuma iniyor. Kullanırken ara sıra cihazı kapatıp ellerinizde istediğiniz sonuca ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol ettikten sonra devam edebilir veya durabilirsiniz. (Silindir başlığın etkisinin azaldığını fark ettiğinizde yedek başlıklarından satın alabilirsiniz.)
İyiki almışım diyorum. Kullanın, bana hak vereceksiniz. 
makyajodamm

11 yorum:

 1. Valla reklamlarda gördüğümden beri aklımdaydı sende bu yazıyla dahada aklıma soktun hihi :)
  Sanırım en kısa sürede alacağım bide yanlış hatırlamıyorsam o silindir başlıkları öyle pahalıda değildi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2'li set olarak başlıkları indirime giriyormuş takip etmek gerek uygun fiyata alınabilir :)

   Sil
 2. benim de aklımdaki ürünlerden ilk fırsatta alıp kullanacağım ben de

  YanıtlaSil
 3. merak ediyorum bende o gün watsonsda gördüm yaşlı bi amca sordu aldı :) baya satılıyor her halde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok satıyor, ve işe de yarayan bir ürün.

   Sil
 4. ben de uzun zamandır almak istiyordum ama doğru dürüst bir yorum bulamamıştım senin yorumun çok iyi oldu canım ilk fırsatta alacağım :-))

  YanıtlaSil
 5. Ellerinize sağlık, harika bir yazı olmuş. Blogunuz gayet kaliteli, hayatta başarılar. :)

  YanıtlaSil
 6. Benim cihaz ağırlaşmış eskisi gibi randıman vermiyor pilinden mi yoksa torpusunden mi kaynaklanıyor yardımcı olabilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağırlaşmış derken, yavaş dönüyorsa pildendir. Eğer dönme hızında problem yoksa törpüsünü değiştirme vaktiniz gelmiş olabilir.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...