Clarisonic Mia 2 Peony | Sonic Cilt Temizleme Sistemi

Uzun zamandır kullandığım Clarisonic Mia 2, cildim için yaptığım en iyi yatırımlardan biri diyebileceğim bir cihaz. Seveni de, sevmeyeni de çok. Bence 440 tl fiyatını hak eden bir ürün. Şuan güncel fiyatı hakkında bir bilgim yok ancak kullanmaktan keyif aldığım ve kesinlikle tavsiye edeceğim bir cihaz. Bunu yazımın başında belirtmek istedim.
clarisonic mia 2
makyajodamm

Kutusu bu şekilde. Clarisonic ABD'de üretiliyor.
clarisonic mia 2 kullananlar
makyajodamm
Kutuyu açtığımızda içinde bir takım bilgilerin yer aldığı yazılar ve fotoğraflar karşılıyor bizi. 

clarisonic pembe
makyajodamm
Öncesi ve sonrası şeklinde fotoğraf eklemişler. Cildi elle temizlemeye oranla 6 kat daha fazla temizlediğini vaat ediyor.

clarisonic yüz temizleme
makyajodamm
Kutu içinde Clarisonic Mia 2 sonic cilt temizleme cihazı, tüm cilt tipleri için hassas cilt temizleyici fırça başlığı, şarj cihazı, Clarisonic tüm cilt tipleri için köpüren temizleyici jel (30 ml) ve koruyucu özellikte seyahat kabı bulunuyor. Seyahat kabının olması mükemmel düşünülmüş. Tam anlamıyla cihazı koruduğunu söyleyebilirim. Seyahatlerde çok işime yarıyor.

yüz temizleme cihazı
makyajodamm
440 tl bir fiyat için "ay çok şirin kesin siz de alın" demeyeceğim elbette. Alayım da kenarda dursun diyebileceğimiz türde bir cihaz olmadığı için, iyice düşünüp almanızı öneririm. Kullanımı, taşıması kolay ve düzenli kullanımda gözle görülür etkilerini fark edince "iyi ki almışım" diyebilirsiniz.

clarisonic mia 2 yorumlar
makyajodamm
Cihazı ilk kez kutusundan çıkardığınızda 24 saat boyunca şarj etmeniz gerekiyor. Kutunun içinden çıkan pLink şarj aletini cihazın tutma yerine manyetik olarak takıp şarj edebiliyorsunuz. Şarj aletini taktığınızda fırça başlığı bir kez titriyor. Şarj edilme esnasında gösterge ışıkları yanıp sönüyor. 

Tamamen şarj olduğunda şarj gösterge ışıkları aralıksız yanıyor, fırça başlığı 2 kez titriyor. Tamamen şarj olmadıysa fırça başlığı 1 kez titriyor. Tamamen şarj edilmiş Mia 2 için cihazı kullanma süresi 24 dakika. 24 dakikalık kullanımın sonrasında fırça başlığı titriyor ve şarj gösterge ışıkları yanıyor. Tamamen şarj olması için 18 saatlik bir süre gerekiyor.

clarisonic
makyajodamm
Tavsiye edilen temizleme süresi ise 1 dakika. 20 saniye alın bölgesi, 20 saniye burun/çene bölgesi. 10'ar saniyede yanak bölgesi. Cildinizde kapsamlı bir temizlik için Mia 2 T-TIMER özelliğini taşıyor. 
T-TIMER, 1 dakikalık cilt temizliği döngüsü boyunca anlık olarak duruyor, yüzünüzün başka bir kısmına geçmeniz için sizi yönlendiriyor. 30 saniyeye kadar ara vermek istediğiniz zaman açma/kapama butonuna basıyorsunuz. Butonun etrafındaki ışıklar ara verme modunda yanıp sönüyor. Bıraktığınız yerden devam etmek içinse tekrar açma/kapama butonuna basıyorsunuz.

clarisonic mia 2 fırça
makyajodamm
Fırça başlığını çıkarmak için, cihaz başlığını sıkıca tutuyorsunuz, daha sonra itiyorsunuz ve saat yönünün tersi yönde çeviriyorsunuz. Başlığı cihazdan çekerek ayırıyorsunuz. Fırça başlığını takmak içinse; başlıktaki 3 adet çentiği, cihazda işaretli olan 3 adet çentik ile aynı hizaya getiriyorsunuz, bastırıp saat yönüne çeviriyorsunuz. Yerine oturduğunu gösteren kısa bir ses duyuyorsunuz.

pembe mia 2
makyajodamm
Tamamen şarj olmuş Mia 2, toplam 24 dakika (yani 24 kullanımlık) demiştim. Uzun süre idare ediyor, yarı yolda bırakmıyor. Farklı cilt tipleri ve ihtiyaçları için tasarlanmış çeşitli değiştirilebilir fırça başlıkları var. Haftada 1 defa fırça başlığını çıkartıp cihazı ılık sabunlu su ile yıkayarak artıkların temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer cihazı uzun aralar vererek kullanıyorsanız belli aralıklarla şarj etmeniz önemli. Her 3 ayda bir şarj ederek şarj kapasitesini korumasını sağlamış olursunuz.

Clarisonic Mia 2, 2 farklı hız seçeneği sunuyor. Düşük ve normal. Hızı değiştirmek için, cihaz çalışıyorken hız tuşuna basıyorsunuz. Fabrika ayarı düşük hızda.

clarisonic mia 2 sephora
makyajodamm
Makyajımı elimle temizleyip yıkadıktan sonra kullandığımda bile kalıntıları fırça üzerinde görebiliyorum 1 dakika kullanım sonrasında. Fırçayı haftada bir değilde, kullandıktan hemen sonra yıkayıp kurumaya bırakmayı tercih ediyorum.

Cildimin tamamen temizlendiğini hissedebiliyorum. Fakat fazla sivilce problemleriniz varsa, fırça yüzde dolaştığı için diğer alanlara da bulaştırabilir. Bunlara dikkat etmekte fayda var. Herhangi bir temizleyici fırça veya peeling uygulamalarında da zaten bu durum geçerli.


clarisonic mia
makyajodamm
Kullanma sıklığım haftada 2 bazen 3 oluyor. Hem masaj etkisi, hem temizlik bir arada oluyor. Dönen fırça başlığı tek bir yöne doğru gitmiyor, ileri-geri hareketlerle kendini tekrarlıyor. Kan dolaşımını artırıyor, cildin erken yaşlanmasını önlemede katkıda bulunuyor. Fazla bastırmak cildinizde tahrişe neden olabilir. Mia 2 cihazının sadece kendisi su geçirmez özelliğe sahip. Duş veya banyo küvetinde kullanıma uygun.

Yüzümdeki makyajın kabasını aldıktan sonra kullanmayı daha çok tercih ettiğimi fark ettim. İster fırçayı hafif ıslatarak, isterseniz yüzünüzü ıslatarak uygulayabiliyorsunuz. Ben yüzümü ve fırçayı çok hafif ıslatıyorum ve bazen fırça üzerine az bir miktar temizleme jeli döküyorum, bazen de yüzüme krem uygular gibi minik parçalar halinde jelimi uygulayıp cihazı kullanıyorum. Clarisonic Mia 2 yanında gelen Clarisonic jeli tabi ki kullanmak zorunda değilsiniz. Herhangi memnun kaldığınız temizleme jeli veya köpüğüyle de uygulayabilirsiniz. İçlerinde herhangi bir partikül vb. şeylerin bulunmasından kaçının. Tanecikli ürünlerle cildinizi çizebilirsiniz.

Mia 2'yi kullanırken göz çevresine fazla yaklaşmamaya da özen göstermeniz gerekiyor. Düzenli kullanımda cildimdeki renk eşitsizliklerinin daha da hafiflediğini gördüm. Özellikle özel günlerde çıkan sivilcelerim azaldı diyebilirim. Siyah nokta gibi problemler de cilt derinlemesine temizlendiği için ciddi oranda azalıyor. Maskeler, peelingler yapıyoruz bir tane bile siyah noktamız olmasa da illaki makyaj kalıntıları veya kirli havadan dolayı gözeneklerimiz tıkanıyor tekrar çıkıyorlar. %100 bitirmiyor, ama azaldığını ve gözeneklerdeki etkisini görebiliyorsunuz.

Mia 2'yi kullanmaya ilk başladığım zamanlarda yüzümde kızarıklıklar meydana geldi, biraz fazla bastırdığımı fark ettiğimde daha nazik uyguladım ve kesinlikle doğru fırçayı seçmenin de çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. 


sephora mia 2 fırça
makyajodamm
Clarisonic jel kötü mü? bana göre değil, gayet güzel temizliyor, cildimi yumuşatıyor ancak severek kullandığım ürünler zaten varken tekrar gidip almam. Bioderma Sebium Foaming Gel yüz temizleme jeli ve Sebamed Clear Face temizleme köpüğüyle dönüşümlü olarak kullanıyorum son zamanlarda. Bioderma çok çok bereketli bir ürün. Bir 500 ml boyu daha açılmayı bekliyor. Oldukça memnunum. Sebamed ise köpük formuyla eğlenceli bir kullanım sunuyor, cildimi çok germeden güzelce temizliyor.  İki veya üç defa sert şekilde cihazı yere düşürdüm ve en ufak bir etkilenme olmadı buna ayrıca sevindiğimi söylemeliyim :) Clarisonic Mia 2'yi Sephora'larda bulabilirsiniz.


makyajodammHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...