King Butterfly İpli Epilasyon Aleti

Birçok kişi tüylerini iple almayı veya aldırmayı tercih ediyor. Bazıları ip kullanmayı bilmiyor ve kuaföre gidiyor, bazıları ise kullanmayı biliyor ancak uğraştırdığını düşünüyor. Açısını ayarlamak, tek tek tüylerin üzerine denk getirmeye çalışmak, hatta bazen eti ipin arasına sıkıştırmak gerçekten insanı çileden çıkarabilir. King Butterfly İpli Epilasyon Aleti işte bu ve bu gibi durumlardan kurtarabilecek pratik bir ipli epilasyon aleti. 

ipli epilasyon
makyajodamm
Kutusu bu şekilde.

 Buradaki yazımda bahsettiğim Slique ile karşılaştırılamaz bile benim için. Malzeme kalitesi, kutusunun içinden çıkan ve hemen kopan dayanıksız ipine rağmen, başka ip takarak ara sıra kullandığım bir üründü. İpin gerginliğini ayarlamak, sonra parmaklarla kenarlarından desteklemek, açıp kapamak derken zaten uzun olan dış kısmı tüylere zor ulaşmamı sağlıyordu. İşe yaramıyor muydu ? 10 tl gibi bir fiyata almıştım hiç yaramıyordu diyemem ama elimle alsam daha iyiydi. Ben ip kullanmayı bildiğimden belki de sonradan bir kenara attım onu. King Butterfly İpli Epilasyon Aleti'ne internette rastlamıştım ve hemen denemek için satın almıştım. Hepsiburada, n11 gibi sitelerde bulabilirsiniz. 50 tl gibi bir fiyatı var. 

yüz epilasyonu
makyajodamm
Kutunun içinde epilasyon aleti, adaptör, pudra ve pamuk ip, kullanma kılavuzu bulunuyor. Hiç bilmeyenlerin bile kolaylıkla yapabileceği tarzda resimlerle de anlatılmış. Cihazın mantığı zaten çok ama çok basit. 4 yıl garantisi var.

yüz epilatörü
makyajodamm
Cihaz bu şekilde, ele oturuyor, rahat kullanılıyor. Pilli de olabilirmiş aslında ama büyük bir eksi değil benim için. (Adaptörün kablosu çok kısa değil.) Tıpkı ışık olayı gibi. Cihazı çalıştırdığınızda bir ışık yanmaya başlıyor. Böylelikle tüyleri rahatlıkla görüp, gözden kaçırmamanızı sağlıyor. Işık gözleri alabileceği için açıp kapatabilme özelliği olsa fena olmazmış. 

Ürünün açıklamasında tüm cilt tiplerine uygun olduğu, tüyleri kesmediği ve koparmadığı yazıyor. Dudak üzeri, çene, yanak ve benzeri hassas yüz bölgelerinde de kullanılabileceği yazıyor. Kollarını alan bile var :)

Bir parça pamuk iplik alıyorsunuz. İpliği önce orta tutucudan geçiriyorsunuz ve her iki tarafında aynı uzunlukta kaldığından emin olduktan sonra her iki ucu da metal uçların deliklerinden geçiriyorsunuz. Sonra vidaları döndürerek gevşetip ipi dolayarak sıkıştırıyorsunuz. Cihazı çalıştırdığınızda orta kısımdaki tutucu dönmeye başlıyor ve fotoğraftaki görüntüyü alıyor. 

yüzdeki tüyler
makyajodamm
Kullanmaya alışmanız en fazla 2 kullanıma kadar diyebilirim. Tüylerinizi almak istediğiniz bölgeyi temizliyorsunuz. Nemlendirici veya losyon uygulayabilirsiniz. Cihazı kullanmadan önce uygulanacak bölgenin kuru olması gerekiyor. Kuru cildinize pudrayı sürüyorsunuz. (Pudra kabının içinden miniş bir uygulama süngeri de çıkıyor.) Bolca uyguladığınız pudradan sonra cihazı artık kullanmaya hazır oluyorsunuz. Adaptörü prize ve ucunu cihaza taktıktan sonra orta kısmındaki düğmeyi yukarı kaldırıyorsunuz. Çok baskı uygulanırsa deriyi biraz kaşındırabilir, tahriş edebilir. İlk kullanımda kısa bir süre acıyı hissediyorsunuz ama, sonrasında cildiniz alışıyor. İple alırken nasıl oluyorsa aynı o şekilde diyebilirim. Tüylerin uzama yönünün tersine doğru hareket ettirirseniz acı minimuma iniyor. Ve kökten alabiliyorsunuz.

Tüyleri aldıktan sonra rahatlamak için soğutucu jel veya kremlerden uygulayabilirsiniz. (Aloe içeren losyon veya alkolsüz tonik losyonlar gibi.)

Pamuk iplik, hiç kopmaz diye bir olay yok tabi ki. Biraz kalınca, ancak makine devamlı dönüp ipi de zamanla aşındırdığı için kopmaması zaten mucize olurdu. Kısa sürede kopmuyor kesinlikle. Uzunca bir süre uygulamanız gerekiyor kopması için. İpin kalınlığı başta sizi düşündürebilir ama, tüyleri alma konusunda oldukça başarılı. Her kullanımdan sonra ipi değiştirmeniz gerekiyor. İplik tamamen bittiğinde yine bu ipe benzer bir iple devam edebiliyorsunuz. Pamuk iplikler neredeyse heryerde bulunabiliyor zaten.

Buradaki instagram paylaşımımda makinenin çıkardığı sesi duyabilir, çalışma şeklini görebilirsiniz. Çok aşırı bir sesi yok, beni rahatsız etmedi. Pratikliği çok hoşuma gidiyor. Bilmeyenler vardır diye yazmak istedim, Mutlaka bir şans verin. 


1 yorum:

  1. Çok güzel bir yazı olmuş canım ellerine sağlık keyifle okudum.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...