Missha Black Ghassoul Tightening Mask | Gözenekleri Sıkılaştıran Kil Maskesi

Kil maskelerini hem kendim yapmayı, hem de çeşitli markalardan denemeyi seviyorum. Missha Black Ghassoul Tightening Mask, uzun süredir kullandığım ve bitmek üzere olan bir maske. Yazmanın vakti geldi de geçiyor. Son zamanlarda işlerim o kadar yoğundu ki, instagram büyük kolaylık olduğu için oraya yönelmiştim. Yazmayı özledim. 

Buradaki Lila Kutu alışverişimde almış olduğum Missha kil maskesinin vaatlerinden bahsedeyim biraz. Sitesinden göz atarsanız zaten çok sattığını görebilirsiniz. Benim de dolaşırken çok ilgimi çekmişti. 

missha türkiye
makyajodamm
Nelumbo Nucifera Çiçek Özü, Pelargonium Graveolens özü, Cinnamomum Zeylancicum  Bark özü gibi patentli içeriği sayesinde gözenekleri kapatırken aşırı sebumu önlüyormuş.

Fas'tan gelen gizemli toprak, nemlendiriyor, gözenekleri temizliyor ve sebumu (yağlanmayı) önlüyormuş. Kore saf kömürü ile de pürüzsüzleştirip cildi canlandırarak kalıntıları temizliyormuş. 
Kore ürünlerini denemeyi de seven biri olarak iyice merakım artmıştı bu sayede.  Siyah Ghassoul'un faydaları; gözenek temizlemede, makyaj temizlemede, aşırı sebumu önlemede ve cilt sorunlarının çözümünde etkili rol oynuyor. Ghassoul pH 7.3-7.4 değerini taşıyor. (Sağlıklı bir insan için ideal vücut pH seviyesi.Ghassoul, kömürden 4 kat daha emici özelliğe sahip. Gözenekleri kapatarak sıkılaştırmayı vaat ediyor. %100 doğal minerallerle kuru dinlenmiş cildi nemlendirip sıkılaştırıyormuş. 

Atlas dağlarının derinlerindeki yeraltı mağaralarından çıkarılan doğal kil, cildi tahriş etmeden bakım yapıyormuş. E hal böyle olunca gel de alma diyerek siparişimi vermiştim ve geldiği günden itibaren heyecanla kullanmaya başlamıştım.

missha maske
makyajodamm
Bu şekilde kil maskesini uygulamak için bir spatula çıkıyor içinden. Böylelikle parmağımı daldırmak zorunda kalmıyorum kavanozun içine. Daha hijyenik oluyor. Yapısı ne çok kuru ne çok yumuşak. Ufak bir miktar yaydıkça fazla yer kaplıyor. Bu da ürünü bereketli yapıyor. Sevdiğim diğer özelliği ise, kesinlikle taş gibi olmuyor bir süre sonra. Yani ürün ambalajın içinde kurumuyor. Uzun süre kullanabiliyorsunuz.

missha black ghassoul
makyajodamm
Missha Black Ghassoul Tightening Mask, 3 farklı şekilde uygulanabiliyor. 

Siyah noktalar için

Siyah noktaların olduğu bölgeye yeterli miktarda uyguluyorsunuz. 10-15 dakika bekleyip yıkıyorsunuz ve siyah noktaları pamukla alıyorsunuz.


 Cilt sorunlarında

Uyumadan önce bir pamuğa hafif miktarda alarak sorunlu bölgeye uyguluyorsunuz. Cilt sorunlarının birleşimi (sebum, gözenek, siyah nokta)

Yüze uyguluyorsunuz ve 10-15 dakika bekledikten sonra duruluyorsunuz.

missha kil maskesi
makyajodamm
Benim en sık kullandığım yöntem, tamamen yüzüme uygulamak. Saçlarımı topluyorum, bebek saçlarımın maskeye yapışmaması için bir saç bandı takıyorum ve yüzümü yıkama jeliyle yıkayarak kuruluyorum. 

Maskeyi yüzüme yaydıktan sonra konuşmamaya dikkat ediyorum. Güzelce kurumaya başlıyor, 10-15 dakika sonunda tamamen kurumuş oluyor. "Kınışımıyırım" şeklinde dolanıyorum. Cildimi gerdi elbette ancak rahatsız edici düzeyde değil. Durulama sırasında ılık su ile yıkamak bana çok zahmetli geldi. Zor arınıyor. Bu yüzden küçük yüz havlularımdan birini yüzümü yakmayacak şekilde sıcak suyun altında tutup fazla suyunu aldıktan sonra yüzüme oturtuyorum. Kısa bir süre bekletip bir güzel siliyorum. 

Hem çabuk temizleniyor, hem cildimi kuru bırakmıyor. Elle temizlediğimde biraz kuruluk yaptı yanak ve burun bölgemde. Sıcak suyun bıraktığı o buhar etkisi ile iki problemi de ortadan kaldırarak maskemi uygulamaya devam ettim. Gözeneklerde düzenli kullanımda etkisi çok olmasa bile hiç yok diyemem. Siyah noktaları azaltma konusunda başarılı. T bölgemdeki yağlanmayı kontrol edebiliyor. Yüzümün daha sağlıklı ve dinlenmiş olduğunu görebiliyorum. Haftada 1-2 kez uyguluyorum.

Maskeden sonra yüzüm yumuşacık oluyor, tonik ve nemlendiricimi sürüyorum, Bu maskeyi uyguladıktan sonra yaptığım makyajlarda ölü derileri temizlediği için güzel sonuç alıyorum.
   

1 yorum:

  1. Dokusu ne hoş gözüküyor ^^ Bu tarz içeriklerin hep işe yaradığı kanısındayım şans vermeye değer duruyor ^^

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...