Yaza Hazırlanırken Sizi Zayıf Gösterebilecek Giyinme İpuçları

Yazın yaklaşması ile birlikte herkesi olduğu gibi beni de bir zayıflama telaşı sardı çünkü kışın battaniye altında sıcak çikolata ve kitaplarla yaptığım sefaların bilançosu ne yazık ki ağır oldu. Aslında Mart ayının başından itibaren internette diyet programları ya da zayıflatıcı ürünlerin tanıtımları yayınlanmaya başlandı ama göz açıp kapayıncaya kadar aylardan Mayıs oldu ve bikiniye hazırlanmak için çok kısa bir zaman kaldı!

Bikiniye hazırlanmanın yanı sıra havalar ısınınca kalın kıyafetler ve mantolar da dolapların uzak köşelerine kalktı. İncecik elbiseler maalesef kışın fazlalıklarını gizleme yetmiyor. Bu nedenle bir yandan zayıflamaya çalışırken bir yandan da kışın aldığım kiloları gizleyecek bazı giyinme ipuçları aramaya başladım. Bulduğum “Yaza Hazırlanırken Sizi Zayıf Gösterebilecek Giyinme İpuçları” görseli hem eğlenceli hem de gerçekten faydalı bilgiler içeriyor. Ben de tabi hemen bu ipuçlarından feyz almaya başladım!

Havalar ısınır ısınmaz tiril tiril elbiseleri giymeyi çok sevdiğimden elbiselerle ilgili ipuçları benim için çok faydalı oldu. Hep bildiğim bir enine çizgi şişman gösterir şehir efsanesi vardı ama büyük ve karışık desenlerin daha kilolu gösterdiğini bilmiyordum. Bu yüzden ilkbahar yaz alışverişimde artık tek renk elbiseleri tercih ediyorum. İlla desenli bir elbise giymek istiyorsam da minik çiçek desenlerinden şaşmıyorum. Aynada gördüğüm fark gerçekten inanılmaz oldu. Siyah seven biri olarak zaten siyahı sık sık tercih ederdim, ama infografikten gece mavisi ve kahverenginin de zayıf gösterdiğini öğrendiğimden beri bu renkleri de alışveriş sepetime ekliyorum. Aslında geometrik desenleri de çok seviyorum ama maalesef bu desenleri giymek için kışın aldığım kiloların bir kısmını kaybetmem gerekiyor.


Görselde her vücut tipinin uygulaması gereken ipuçları mevcut. Mesela üst bacaklarının kalın olduğunu düşünenlerin mini etek giymemeleri, diz altında biten bir kaprinin ise vücut formunun görünümünde mucizeler yaratacağını öğrendim. Kış aylarında nasıl olduğunu anlamadan vücudumda yer eden göbeğimi yok etmek için robadan etek giymeli ve kalın kemer kullanmalıymışım. Tabi ki hemen denedim ve sonuçtan memnun kaldım. Üst bedeni zayıf göstermek isteyen, iri göğüslü kadınların da üst giyim tercihlerinde V yaka tercih etmeleri gerekiyor.

Yaz kış üstümden çıkarmadığım pantolonlarım için de bu dönemde biraz daha titiz tercihler yapıyorum. Yüksek belli, bol paçalı pantolonların beni olduğumdan çok daha zayıf gösterdiğini yine bu infografik sayesinde öğrendim. Kışın aldığım kiloları en azından gizleyebilmem için kısa vadede bana yardımcı olan Hepsiburada'nın yeni tanıttığı kategorisi Hepsimoda'ya teşekkürler!

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...