Erkek Takım Elbiseleri Nerede, Nasıl Giyilmeli?

Erkeklerin hayatında fazlaca yer tutan takım elbiseler, birbirinden farklı modelleri ile zaman kafa karıştırıyor. Nerede hangi takım elbise giyilir? Cevaplar yazımızda!

 Takım elbiseler erkeklerin neredeyse her anında varlar. İş yerinde, özel bir davette, doğum günlerinde... Bu gibi günlerde beylerin takım elbise seçerken biraz dikkatli olmaları gerekiyor. Bunun en önemli sebebi her ortamda, her takım elbisenin giyilemeyecek olması. Tabii ki bununla ilgili kesin ve katı kurallar yok. Ama takım elbisenizi nerede, nasıl giymeniz gerektiğini bilmek size artı puan kazandırıyor.

 Hadi şimdi hep birlikte detaylara göz atalım!

 Tek Rengin AsaletiÖncelikle elinizde gideceğiniz davetle ilgili bir davetiyeniz varsa, kombininizi hazırlamadan önce bir göz atmalısınız. Çünkü bazı davetlerde özel olarak ne renk giyilmesi gerektiğini not ederler ve bu genellikle siyah olur. Eğer davetiyeye göz gezdirmeyi unutup bembeyaz bir takım elbise seçerseniz, gecenin en çok konuşulan erkeği siz olabilirsiniz! Şık bir davete gidiyorsanız, farklı renklerde cep mendilleriyle kolaylıkla fark yaratabilir, jilet görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Ofiste Takım Elbise Şıklığıİş yerinize ya da bir toplantıya gidiyorsanız seçeceğiniz takım elbise, gri tonlarda ya da mat görünümlü olmalıdır. Canlı renkler bu ortamlar için pek de uygun değildir. Dikkati ve algıyı dağıtıp, işle alakalı konularda eksik ya da yanlış anlaşmalara sebep olabilirler. Eğer daha resmi bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, takım elbisenizin rengine uygun bir gömlek ve yelekle de bunu yapabilirsiniz. Erkek takım elbise seçiminde, omuz kısmının üzerinize tam oturmasının en önemli detaylardan biri olduğu da unutulmamalıdır.

Özel Günlerde Konsepte Uygun Takım Elbise Seçimi

Bir kır düğününe gidiyorsanız takım elbise seçiminiz de bu ortama uygun olmalıdır. Örneğin; siyah renk, parlak bir kumaş takım elbise ortama çok ağır kaçabilir. Bu gibi kır düğünlerinde tercihinizi beyaz, krem tonları gibi açık tonlardan yana kullanmalısınız. Takım elbisenin kumaşının keten olması, konsepte uygun bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacağını da unutmamalısınız. Her ne kadar kemer ve ayakkabının aynı renk olması gerektiği söylense de cesur olmalısınız. Takım elbise kombinlerinizde sizi farklı kılacak şeylerden biri de bu detaydır.

Şık ve Spor Bir Tarz Yaratın

Eğer çok yakın bir arkadaşınızın doğum gününe katılacaksanız ve resmi bir ortam yoksa, sportif bir takım elbise tercih edebilirsiniz. Daha spor görünen slimfit kalıp ceketler ilk seçeneğiniz olabilir. Önden tek düğmeli sportif ceketler de seçenekleriniz arasında bulunabilir. Seçeceğiniz çift yırtmaçlı ceketler ise sizleri daha modern ve cool gösterir. Üstelik kullanım açısında da gayet rahattır.

Beymen Erkek Giyim kategorisinden bakarak kendi kombinlerinizi de oluşturabilirsiniz:
https://www.beymen.com/erkek-giyim-10013

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...