The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti

Gratis'lere gelmesini dört gözle beklediğim The Balm Meet Matt(e) Trimony far paleti, beklediğime değen bir palet. Sahip olduğum günden beri elimden düşürmüyorum desem yeridir. 

Hakkında çok konuşuldu, tozutma konusu, diğer paletlerden farklı renklerin olmaması gibi olumlu olumsuz birçok şey okudum. Ama tabiki aklıma koymuştum ve yorumlar çok umrumda olmadı. İyiki de olmamış. The Balm markasından oldukça memnunum.

trimony palet
makyajodamm
Ambalajını her zamanki gibi çok beğendim, yine karton bir kapak içerisinden palet çıkıyor. Kocaman bir aynası olması harika ve paletteki renkler tam benlik.

the balm trimony
makyajodamm
Pigmentasyon konusunda oldukça memnun kaldım, Bazsız da kullansam kolay kolay silinmiyor, en önemlisi dalga dalga bir görüntü bırakmıyor veya göz kapaklarımda çizgilenme yapmıyor. Matt Lin belli belirsiz, en sık kullandığım farlardan. Ayrım yapmak o kadar zor ki, bu da şu da diyerek uzattıkça uzatacağımı bildiğim için en sık kullandığım farlardan diyorum :)

trimony far paleti
makyajodamm
Ve Matt Kumar; sanki sürünce kıpkırmızı bir göz kapağınız olacakmış gibi bir düşünce oluşturabilir ilk başta. Ama kesinlikle öyle değil! Çok doğal ve sıcak bir renk bırakıyor. Azar azar uygulayıp, istediğiniz yoğunluğa kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

the balm meet matte
makyajodamm
Matt Lopez, Wet n Wild Sand Storm rujumla birlikte çok uyumlu oluyor. Bayılıyorum. Matt Kumar ise yine Wet n Wild in the flesh rujuyla uyum sağlıyor. Bazende Mac twig ile kullanıyorum. Çoğu rujumla uyum yakalıyorum. Siyah renk bu palette çok gerekli miydi ? sorusuna gelecek olursak, bu paletteki siyah tam bir kömür karası renginde ve gölgelendirme için yormayan bir yapıya sahip. Genel olarak palet hakkında söyleyebileceklerim; kapağı mıknatıslı, kocaman aynası olması avantaj, renklerin bir çoğunu geçiş rengi veya tek başına uygulayıp dağıtarak kullanabiliyorsunuz.

Bazı farlar var ki, herkesin bildiği gibi en iyi karıştırma fırçasını da kullansanız tam dağılmıyor, bir tarata çok, bir tarafa az sürülmüş bir far izlenimi bırakıyor. Diğer The Balm paletlerimdeki gibi bu palette de böyle bir sıkıntı yaşamadım. Tozutmuyor mu? kesinlikle tozutuyor. Ama çok aşırı değil ve ben buna çok takılmıyorum. Çünkü uygularken göz altlarıma pütür pütür tozlar dökülmüyor :) Kış ayına girdiğimiz zamanda elimden düşürmeyeceğim The Balm Meet Matt(e) Trimony paleti almayı düşünenlere kesinlikle öneriyorum. İndirimle alınca tadından yenmediğini diğer yazılarımdaki gibi burada da belirtmezsem olmaz :)6 yorum:

 1. rüya gibi renkler, hayran oldum hepsine, güzel günlerde kullanın :)

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten renk seçimleri çok başarılı bir palet :)

  YanıtlaSil
 3. Bir palet bu kadar mı güzel olur ya tam sevdiğim renkler <3

  YanıtlaSil
 4. Kumar çok güzel bir renkmiş. Böyle bir renk uzun süredir arıyordum ama tek renk için de palet almak istemiyorum. Tekli olarak muadil önerilerini beklerim.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...