M.A.C x Merve Özkaynak #summer4ever Makyaj Seti

M.A.C kozmetik kısa zaman önce güzel bir haber duyurdu. Merve Özkaynak ile birlikte seçtikleri, 4 parçadan oluşan makyaj setini indirimli olarak müşterilerine sundu. Hal böyle olunca, setin içinde istediğim ve merak ettiğim ürünler varken aldım.

M.A.C x Merve Özkaynak #summer4ever Makyaj Seti
makyajodamm

Kutusunda sevgili Merve Özkaynak'ın setteki ürünlerle yapılmış makyajı yer alıyor. Setin içinde 4 adet ürün olduğundan dolayı, fresh bir yaz makyajı için seçilen ürünlere #summer4ever ismini vermişler. 

merve özkaynak
makyajodamm

Tabi ki merakla beklediğim için alelacele fotoğraf çekmiştim :)  

Setin içinde olanlar fotoğrafta da görüldüğü gibi kocaman kocaman yazılmış.

- Harmony allık
- Modesty ruj
- Honey Lust far
- In Extreme Dimension 3D maskara 

Bunların içinde Modesty ruj ve Harmony allık en çok merak ettiklerimdendi. 
mac rimel
makyajodamm

 In Extreme Dimension 3D maskara
; plastik fırçasıyla sevdiğim tarzda. Fırçanın uç kısmında da minik kıllar var, köşede kalan kirpikleri ayırabilmek için olanak sağlıyor. 

extreme dimension maskara
makyajodamm

Fırçaya çok fazla ürün geliyor, kullanmadan önce mutlaka sıyırma gereği duyuyorum. Biraz ıslak bir yapısı var. Sürümü kolay. Kirpiklerimi güzel tarıyor, dolgunluk veriyor ve biraz uzatma etkisini gördüm. Sürdükten sonra kuruma süresi çok uzun değil, göz altlarıma dökülme, kirpiklerimde ağırlık yaratma gibi sorunlarla karşılaşmadım.

Yalnız ikinci katı uygulamak istediğimde dikkatli olmazsam örümcek gibi kirpiklerim olabiliyor. Alt kirpik diplerine sürerken de dikkat gerektiriyor. Daha küçük bir alan olduğu için uygularken göz altına bulaşabilir. Kısaca bahsedecek olursam; kuruma süresi, simsiyah rengi, kirpiklerimde ağırlık hissi yaşatmaması, gün içinde dökülmemesiyle iyi anlaştığım bir maskara oldu. 

Bu maskaranın bir de M.A.C yazıları beyaz olanı var. Ondan daha yoğun bir siyah olduğunu okumuştum. 

mac harmony
makyajodamm

Harmony Allık
, Merve Özkaynak'ın videosunda bahsettiği gibi gerçekten crease bölgesine uygulandığında da çok hoş görünen bir ton. 

Hem allık, hem göz farı olarak kullanılabiliyor. Yüzdeki makyajın bütünlüğünü sağlamak için aynı tonları kullanmak gerçekten güzel sonuçlar veriyor. Pigmentasyonu yerinde, kalıcılığı ortanın biraz üzerinde. Yüzümde turuncu durur mu diye tereddüt etmiştim ama öyle olmadı. Biraz tozutuyor, ama benim için bu problem değil.

Honey Lust Far, bronzlaştırılmış şeftali diye tanımlanmış. Hem gündüz hem de gece makyajlarında kullanılabilecek güzel bir ton. Parmakla uygulamayı daha çok sevdim. Fırçayı karıştırırken kullanıyorum. 

Daha yoğun renk elde etmek için fırçayı ıslatarak rahatlıkla uygulanabiliyor. Kolay harmanlanıyor, yumuşacık bir yapısı var. Kalıcılığı baz kullanmadan da gayet iyi. Bir çok renkle uyum sağlıyor.

mac modesty ruj
makyajodamm

Modesty ruj
, cremesheen yapıda, ne çok abartılı ne de çok nude. Tam orta karar bir ruj diyebilirim. Sürümü aşırı kolay, kayıp gidiyor desem yeri. Kalıcılığı ortadan daha az, gün içinde tazeleme ihtiyacı hissettiriyor. Dudakları nemli gösteriyor ve mat rujlar gibi dudak kurutma derdi yok :) Kokusu zaten her M.A.C ruj gibi çok güzel. 

Güzel olan diğer şeyse; bu güzelliklere 354 TL yerine 195 TL'ye sahip oldum. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...